Kompleks wietnamski

Firma Infogrames zapowiedziała wydanie nowej strzelanki pt. Line of Sight: Vietnam, której akcja będzie się toczyć podczas wojny w Wietnamie - chyba najmniej chlubnej operacji militarnej w dziejach armii amerykańskiej.

Tematyka wojny w Wietnamie przeżywa ostatnio ogromny wzrost zainteresowania wśród deweloperów gier komputerowych. Już wkrótce w sklepach powinny pojawić się Platoon i Vietcong nieco później Men of Valor: Vietnam, tymczasem kolejny wydawca zapowiada następny tytuł inspirowany konfliktem w Wietnamie.

W grze wcielimy się w snajpera z Sił Specjalnych (Zielone Berety), którego podstawowym zadaniem będzie osłanianie własnych patroli przed jednostkami Vietcongu lub eliminacja zwiadowców wroga w niezbyt przyjaznym otoczeniu tropikalnej dżungli. Niezależnie od sytuacji i zadania powierzonego snajperowi, powodzenie misji będzie zależeć w dużej mierze od umiejętności pozostawania niewidocznym. Podczas gry natkniecie się na pewno na wiele pułapek bombowych (booby traps), miny rozmieszczone w najmniej oczekiwanych miejscach, jak również wszechobecnych partyzantów wietnamskich.

Produkcją Line of Sight: Vietnam zajmują się programiści ze studia nFusion Interactive, odpowiedzialnych za powstanie Deadly Dozen. Niestety firma Infogrames nie podała jeszcze daty wydania gry.