Kompletnie nowy wygląd poczty Gmail! Jakie zmiany wprowadziło Google?

Od lutego 2022 roku Google wprowadza nowy wygląd dla służbowych kont Gmail. Stanie się on standardem dla wszystkich użytkowników do końca tego roku. Jakie nowości przewidziano?

Wraz z początkiem lutego firma Google udostępniła nowy wygląd poczty Gmail. Interfejs użytkownika został udostępniony wybranym konsumentom. Do przełączenia zachęca wyskakujące okienko proponujące uruchomienie nowego wyglądu. Jakie nowości przewidziała dla nas firma Google?

Nowy wygląd Gmail
Źródło: google.com

Nowy wygląd Gmail

Źródło: google.com

Przede wszystkim najnowsze wcielenie Gmaila skupione jest na kooperacji w aplikacjach Gmail, Google Chat, Meet oraz Spaces. W lewym rogu ekranu pojawiły się nowe przyciski pozwalające szybko i wygodnie przełączać się pomiędzy tymi rozwiązaniami.

Zobacz również:

Aplikacje rozwijane przez Google nie są już w Gmailu jedynie małymi okienkami pływającymi koło wiadomości e-mail. Otrzymały one zupełnie nowe ekrany dostępne po kliknięciu w przycisk.

Google informuje, że nowy wygląd stanie się domyślny dla użytkowników biznesowych od kwietnia 2022 roku.

Stary wygląd Gmail
Źródło: google.com

Stary wygląd Gmail

Źródło: google.com

Wyszukiwarkowy gigant informuje, że od 8 lutego każdy użytkownik będzie mógł przełączyć się na nowy widok. W kwietniu Google automatycznie włączy nowy interfejs u wszystkich użytkowników, ale do końca drugiego kwartału pozwoli jeszcze wrócić do poprzedniej wersji z poziomu ustawień.

Nowy wygląd zakładki Spaces
Źródło: google.com

Nowy wygląd zakładki Spaces

Źródło: google.com

Nowy układ stanie się standardowym układem Gmaila w lipcu 2022 roku.