Komputer AIO na gwiazdkę? Sprawdź najlepsze propozycje MSI

Wybierając odpowiedni prezent z okazji świąt, poszukujemy jak najlepszych okazji, a także produktów, które są niebanalne i wyjątkowe. Jednymi z nich z pewnością okażą się najnowsze urządzenia z serii Modern od firmy MSI.

Z okazji świąt MSI przygotowało prezenty dla osób, które pomiędzy 1 grudnia, a 31 grudnia 2021 zakupiły wybrane modele monitorów lub komputerów AIO z serii Modern. Prezentem jest listwa świetlna oraz miesięczny dostęp do aplikacji fitnessowej. Jest to zatem świetna okazja, aby skorzystać z najnowszej oferty firmy, która z pewnością okaże się idealnym pomysłem na świąteczny podarunek.

Dodatkowo można zapisać się do programu lojalnościowego - rejestrując zakupione sprzęty MSI i wykonując inne aktywności zbiera się punkty, które następnie można wymienić na specjalne nagrody.

Christmas Deal z MSI

Christmas Deal

Dlaczego komputer All-in-One?

Komputery stacjonarne typu AIO charakteryzują się ujednoliconą budową. Z pozoru wyglądają jak zwykłe monitory, ale z tyłu obudowy znajdziemy wszystkie elementy niezbędne do działania komputera. Konstrukcje tego typu są bardzo wydajne i energooszczędne, a ich kartą przetargową jest minimalizm - zajmują bardzo mało miejsca i wyglądają niezwykle nowocześnie. Część modeli posiada również dotykowe ekrany, dzięki czemu urządzenie można obsługiwać za pomocą dłoni. Jest to szczególnie przydatne podczas pracy ze zdjęciami czy grafikami. Wyposażone są także w liczne porty, za pomocą których możliwe jest łatwe przesyłanie danych i podłączanie urządzeń peryferyjnych.

W zależności od ich przeznaczenia - domowego lub biznesowego, wybór odpowiedniego modelu może jednak nie być taki oczywisty. Z pomocą przychodzi nam jednak firma MSI, która w swojej ofercie posiada idealne rozwiązanie w postaci dwóch komputerów typu AIO z serii Modern - 23,8-calowego MSI Modern AM242TP 11M oraz 27-calowego MSI Modern AM271P 11M.

MSI Modern AM242TP 11M i Modern AM271P 11M

Obie konstrukcje posiadają podświetlany diodami LED, ciekłokrystaliczny wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli).  Panel został dodatkowo pokryty powłoką antyodblaskową, która sprawia, że oglądanie obrazu jest przyjemniejsze i zmniejsza zmęczenie oczu użytkownika. Sercem komputerów są procesory z serii Intel Tiger Lake z obsługą pamięci DDR4, które wspiera system chłodzenia klasy serwerowej Silent PRO Cooling - zapewnia on cichą i stabilną pracę oraz dłuższy cykl życia urządzenia.

Konstrukcja komputerów została zaprojektowana również w taki sposób, aby była zgodna z koncepcją MSI Storage Rapid Upgrade, która pozwala na szybką modernizację i rozbudowę pamięci masowej. Są to również pierwsze na świecie komputery AIO, które posiadają nawigator ułatwiający sterowanie funkcjami menu. Całość działa pod kontrolą systemu Windows 10 Home lub Windows 10 Pro, w zależności od wybranej konfiguracji. Co więcej, producent zapewnia bezpłatne uaktualnienie do systemu Windows 11.

MSI Modern AM242TP 11M

MSI Modern AM242TP 11M

Komputery AIO z rodziny MSI Modern są idealne do zastosowań biznesowo-domowych - bez względu na to, czy uczysz się zdalnie, czy pracujesz w domu, możesz połączyć się ze światem dzięki wbudowanej (w przypadku modelu MSI Modern AM242TP 11M) lub dołączonej do zestawu (w przypadku modelu MSI Modern AM271P 11M) kamerze internetowej, która zapewni Ci najlepszą jakość wideo rozmów. Szczególnie przydatne okażą się również zastosowane w komputerach technologie: Trusted Platform Module, Instant Display, MSI Anti-Flicker oraz Less Blue Light.

Technologia TPM została zaprojektowana po to, aby zapewnić najlepsze sprzętowe funkcje bezpieczeństwa. Za pomocą tego rozwiązania, użytkownik może przechowywać swoje poufne dane i hasła za pomocą kluczy szyfrujących. Pozwala to w pełni wyeliminować przymus polegania na menadżerach haseł firm trzecich i korzystać z natywnej funkcji komputerów MSI Modern AM242TP 11M i Modern AM271P 11M.

MSI Modern AM242TP 11M

MSI Modern AM242TP 11M

Dzięki opracowanej przez MSI technologii Instant Display, komputery Modern AM242TP 11M i Modern AM271P 11M mogą być używane jako klasyczny monitor, bez konieczności wcześniejszego uruchamiania systemu operacyjnego. Ekran komputera zostanie automatycznie i natychmiast włączony w przypadku, kiedy podłączymy do niego zewnętrzne urządzenie za pomocą wejścia HDMI.

Zastosowanie technologii Anti-Flicker wyeliminowało migotanie obrazu, co skutecznie pozwoliło zmniejszyć zmęczenie oczu użytkowników, które spowodowane jest długotrwałym korzystaniem z ekranu. Tryb Less Blue Light zmniejsza codzienną ekspozycję wzroku na światło niebieskie generowanego przez monitor, filtrując je, dzięki czemu chroni oczy i zapewnia użytkownikom najbardziej komfortowe wrażenia podczas pracy przed ekranem.

Warto również wspomnieć o tym, jak odbite światło lub odblaski mogą być bardzo męczące dla oczu, jednocześnie zmniejszając kontrast, kolory i ostrość wyświetlacza. MSI postanowiło poradzić sobie z tym problemem poprzez pokrycie ekranu specjalną powłoką antyodblaskową. Sprawia ona, że długotrwałe korzystanie z komputera nie wpływa tak negatywnie na wzrok użytkownika, a jednocześnie oglądanie obrazu jest o wiele bardziej przyjemniejsze i nie męczy oczu.

MSI Modern AM271P 11M

MSI Modern AM271P 11M

Nowoczesne komputery All-in-One z serii AM242 i AM271 umożliwiają podłączenie do nich drugiego monitora. Pozwala to na bardziej efektywne przeglądanie treści i dokumentów w domu lub w biurze. Port USB-C z dwustronną, symetryczną konstrukcją złącza oraz gniazdo USB-A oferują niezwykle wydajną transmisję danych i wsparcie dla funkcji szybkiego ładowania podłączonych urządzeń.

Komputery z serii Modern można także bez problemu zamontować na ścianie lub dedykowanym ramieniu monitorowym - wszystko dzięki zgodności ze standardem montażowym VESA. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić wiele wolnego miejsca na biurku lub innym miejscu pracy, a także w pełni dostosować położenie urządzenia. Producent pomyślał jednak o tych, którzy rzeczywiście szukają sprzętu "wszystko-w-jednym" i nie chcą dokupywać dodatkowych akcesoriów lub marnować czasu na ich montaż. Zastosowanie wbudowanej, regulowanej podstawy pozwala ustawić komputer w najlepszej pozycji, dzięki czemu korzystanie z urządzenia jest bardzo wygodne.

MSI Modern AM271P 11M

MSI Modern AM271P 11M

MSI Modern MD241P

Oprócz komputerów AIO, firma oferuje również wyjątkowy monitor - MSI Modern MD241P. Model ten posiada 23,8-calowy panel o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) z częstotliwością odświeżania na poziomie 75 Hz. Taki wyświetlacz zapewnia znacznie lepsze wizualne wrażenia podczas oglądania. Oprócz tego, im więcej obrazów wyświetlanych jest w ciągu sekundy, tym mniejsze jest obciążenie dla Twoich oczu.

MSI Modern MD241P

MSI Modern MD241P

Tak samo jak w przypadku omawianych wcześniej komputerów AIO, szczególnym atutem tego monitora są zastosowane w nim technologie wyświetlania obrazu. W MSI Modern MD241P zastosowano rozwiązanie Less Blue Light, która blokuje i absorbuje światło niebieskie oraz funkcję Anti-Flicker, która odpowiada za zapewnienie stabilnego prądu wyjściowego dla monitora. Stabilizacja prądu ogranicza migotanie ekranu, co z kolei pomaga w zapobieganiu suchości oczu i męczeniu się wzroku. Zmniejsza też prawdopodobieństwo konieczności używania w przyszłości okularów do czytania.

Kolejną zaletą monitora MSI Modern MD241P z pewnością jest również elastyczność związaną z możliwością podłączenia do monitora dwóch różnych źródeł sygnału za pośrednictwem złącza HDMI i portu USB-C. Dzięki podstawie z 4-stopniową możliwością regulacji położenia, zawsze można dostosować odpowiednią pozycję wyświetlacza do oglądania lub pracy. Monitor jest także zgodny ze standardem montażowym VESA, ma wbudowane głośniki i został zaprojektowany z myślą o stworzeniu eleganckiego oraz spersonalizowanego designu, który będzie idealnie pasował do każdego miejsca w Twoim domu.

MSI Modern MD241P

MSI Modern MD241P

Na koniec warto wspomnieć także o tym, że monitor MSI Modern MD241P współpracuje z oprogramowaniem MSI Display Kit. Aplikacja ta umożliwia stworzenie własnych, dopasowanych do swoich preferencji trybów kolorów lub aktywację jednego z zestawów przygotowanych przez producenta – trybu gry, filmowego lub ochrony oczu.