Komputer Expo 2003

Wczoraj (21 stycznia) rozpoczęła się kolejna, osiemnasta już edycja warszawskich targów. Jednym z tematów przewodnich Komputer Expo 2003 będą rozwiązania informatyczne dla sektora administracji, edukacji i wojska.

Komputer Expo 2003
Po raz pierwszy targi nie odbędą się w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki, lecz w nowym Centrum Targowym Expo XXI. Charakter imprezy nie uległ jednak zmianie. Tradycyjnie prezentacji oferty polskich i zagranicznych firm IT towarzyszyć będą liczne debaty i konferencje. Pierwszy dzień targów, których uroczystego otwarcia dokonał premier Leszek Miller, stał będzie pod znakiem Internetu. W programie przewidziano m.in. IV Forum Internetu Obywatelskiego "Jak zapobiec informacyjnemu podziałowi polskiego społeczeństwa na Polskę A i B?". Odbędzie się również pierwsza z cyklu konferencji "Informatyka w administracji państwowej

Drugi dzień targów (22 stycznia) poświęcono informatyce w edukacji. Swoje programy przedstawią m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu i NASK. Przewidziano również podsumowanie dotychczasowych osiągnięć i przyszłych planów związanych z prezydenckim programem "Internet w szkołach" i inicjatywą [email protected] Ponadto zaprezentowane będą również "Programy pomocowe Unii Europejskiej i Rządu RP dla małych i średnich przedsiębiorców".

Zobacz również:

  • Piwo od Elona Muska? Powstaje GigaBier
  • Starlinki znowu nad Polską. O której godzinie zobaczymy kosmiczny pociąg?
  • AMD złożyło patent na teleportację

Czwartek (23 stycznia) to dzień wojska, na który zaplanowano konferencję plenarną "Doktryna informatyczna resortu Obrony Narodowej". Trzeciego dnia targów odbędzie się także prezentacja System Reagowania Kryzysowego, użytkowanego przez Centrum Informatyki i Łączności Obrony Narodowej.

Targowy piątek (24 stycznia) będzie dniem informatyki dla małych i średnich przedsiębiorstw. W programie przewidziano m.in. sesję "Program e-content - perspektywy dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce" oraz debatę na temat zastosowań oprogramowania open source jako elementu infrastruktury informatycznej przedsiębiorstw.

Według danych organizatora imprezy - Biura Reklamy S.A. - podczas Komputer Expo swoją ofertę prezentować będzie 300 firm. Ceny biletów upoważniających do wstępu na teren targów wynoszą 7 zł (ulgowy) oraz 12 zł (normalny). Grupy zorganizowane (pod opieką wychowawcy) mogą do godz. 15:00 bezpłatnie zwiedzać strefę "Edukacja".

Informacje z targów i szczegółowy program imprez towarzyszących:

http://www.pcworld.pl/komputerexpo