Komputer PC - podstawy obsługi dla seniorów

"Komputer PC - podstawy obsługi dla seniorów" to książka przeznaczona dla osób rozpoczynających swoją przygodę z pecetem. Autor tej publikacji, Łukasz Suma, w niezwykle prosty i przystępny sposób opisuje jak korzystać z edytora tekstu czy też jak odtwarzać filmy.

  • Tytuł: Poradnik Komputer PC - podstawy obsługi dla seniorów
  • Autor: Łukasz Suma
  • Wydawnictwo: Helion S.A.
  • ISBN: 978-83-246-2843-8
  • Rok wydania: 2010
  • Ilość stron: 192
  • Oprawa: miękka
  • Cena: 34,90 zł

Plusy:

- prosty, przystępny język

- jasne omówienie wielu podstawowych zagadnień

Minusy:

- informacje dotyczące jedynie systemu Windows 7

"Poradnik Komputer PC - podstawy obsługi dla seniorów" rozpoczyna się od wyjaśnienia czytelnikowi fundamentalnych zwrotów związanych z pecetem (m.in. znaczenia słów informatyka, dane czy multimedia). Po tym dość elementarnym wstępie, mamy okazję poznać szczegóły budowy komputera (dla ułatwienia poszczególne podzespoły przedstawione są na zdjęciach). Warto zaznaczyć, że w książce tej nie zabrakło także informacji o szczegółach logowania do systemu.

Czytelnik ma również możliwość zapoznania się z podstawowymi właściwościami interfejsu użytkownika systemu Windows 7 (warto dodać, że wszystkie prezentowane informacje dotyczą najnowszego systemu operacyjnego firmy Microsoft; posiadacze starszych wersji tego OS-a mogą więc napotkać pewne trudności z odnalezieniem niektórych omawianych elementów). W dalszej części tej publikacji odnajdziemy także podstawy zarządzania danymi (pliki, foldery, archiwa czy wyszukiwanie informacji) oraz porady dotyczące korzystania z aplikacji (sposoby uruchamiania, krótkie umówienie najważniejszych funkcji takich programów jak Word Pad czy Paint).

Zobacz również:

  • Netflix znów strzela sobie w kolano... Recenzje Wiedźmin: Rodowód Krwi mówią wszystko

"Poradnik Komputer PC - podstawy obsługi dla seniorów" przeznaczony jest dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w skomplikowanym świecie informatyki. W publikacji tej zawarte zostały całkowicie elementarne pojęcia, które raczej nie zainteresują początkujących użytkowników mających już pewne obeznanie z pecetami.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: