Komputer czy puf?

Firma Hoojum zaprezentowała kompatybilną z płytami głównymi Shuttle, klockowatą, ale całkiem zgrabną obudowę komputerową mini-ITX. Jej kształty mogą co starszym użytkownikom przypominać bardzo sławne w minionych czasach pufy.

Cubit5

Cubit5

Mimo niewielkich rozmiarów (zaledwie 17,5 centymetra wysokości) wszystkie obudowy Cubit5 ważą po 6 kilogramów; głównie za sprawą ścianek o grubości 5 milimetrów. W ich wnętrzu znalazło się miejsce na dwie karty PCI, jeden zewnętrzny napęd 5,25 cala, dwa wewnętrzne dyski 3,5 cala i jeden - 2,5 cala. Producent zrezygnował natomiast zupełnie z miejsca na stację dyskietek na rzecz czytników kart pamięci. Obudowa dostępna jest w dziesięciu różnych wersjach kolorystycznych.

W zaprojektowanym przez siebie zestawie dla gracza, Hoojum zapakował do "klocka" procesor Pentium 4 taktowany częstotliwością 3,4 GHz, 2 GB RAM-u, dysk twardy o pojemności 300 GB, nagrywarkę DVD-R/+R/-RW/RAM (DL), kartę graficzną GF 6800GT i kartę dźwiękową Sound Blaster Audigy 2 ZS. Wszystkie te urządzenia działają pod kontrolą Windows XP Professional.


Zobacz również