Komputer dla dwojga, czyli tandem od Microsoftu

Microsoft zapowiada, że drugi Service Pack dla systemu Windows XP, który ma zostać udostępniony jeszcze w tym roku, umożliwi dwóm użytkownikom jednoczesną pracę na jednym komputerze - pod warunkiem, że jeden z nich będzie korzystał z przenośnego wyświetlacza Smart Display.

 airpanel V110 Smart Display

airpanel V110 Smart Display

O takich planach poinformowała w rozmowie z dziennikarzem magazynu CNET Megan Kid, odpowiedzialna w Microsofcie za rozwijanie technologii związanych ze Smart Display. Według niej, wielu użytkowników narzekało, że sam przenośny wyświetlacz jest mało praktyczny - może bowiem służyć co najwyżej do przeglądania grafiki czy klipów wideo. Urządzenie to służy jako monitor komputerowy - od tradycyjnych monitorów różni się tym, że użytkownik może w każdej chwili odłączyć je od "peceta" i przejść do innego pokoju (nie przerywając pracy). Smart Display do komunikowania się z komputerem wykorzystuje bezprzewodowy protokół 802.11b.

Teraz Microsoft chce uaktrakcyjnić funkcjonalność Smart Display - poprzez umożliwienie dwóm użytkownikom jednoczesnej pracy na komputerze wyposażonym w system Windows XP. Jedna z nich będzie mogła pracować bezpośrednio przy maszynie (wykorzystując tradycyjny monitor, klawiaturę oraz mysz), zaś druga osoba będzie mogła wykorzystać Smart Display do przeglądania zdjęć, klipów wideo lub dokumentów zgromadzonych na dysku tego samego komputera. Odpowiednie modyfikacje do systemu dostarczone zostaną w Service Packu 2 dla Windows XP, który udostępniony zostanie użytkownikom jeszcze w tym roku.


Zobacz również