Komputer o grubości 22 mm - SAPPHIRE Edge HD3 z AMD Brazos

Edge HD3 to nowy niewielki komputer firmy Sapphire zbudowany w oparciu o platformę AMD Brazos. W jego wnętrzu zainstalowano m.in. dwurdzeniowy procesor i zintegrowaną kartę graficzną obsługującą biblioteki DirectX 11. Całość cechuje natomiast niewielki pobór mocy wynoszący maksymalnie 30 W.

SAPPHIRE Edge HD3

Sapphire Edge HD3 zainteresuje osoby szukające rozwiązania, który nie zabierze dużo miejsca na biurku. Urządzenie idealnie spełnia te wymagania, gdyż dysponuje obudową o wielkości książki małego formatu.

Komputer z pewnością powinien przypaść również do gustu tym, którzy baczniej patrzą na rachunki za prąd. Wedle informacji przedstawionych przez producenta pobiera bowiem pod obciążeniem około 30 watów mocy.

"Sapphire Edge HD3 sprawdzi się nie tylko w standardowych zastosowaniach w domu i w biznesie. Miniaturowy komputer bardzo dobrze spełni swoją rolę w bibliotekach, gdzie ciche i oszczędne urządzenia o niewielkich rozmiarach są szczególnie poszukiwane jako alternatywa dla głośnych i wielkich komputerów klasy PC." - czytamy w informacji prasowej.

Edge HD3 zbudowany został w oparciu o platformę AMD Brazos oddając do dyspozycji użytkownika dwurdzeniowy układ APU należący do rodziny AMD Fusion oraz zintegrowaną kartę graficzną wspierającą biblioteki DirectX 11. Jego pozostałe parametry przedstawiają się następująco:

Procesor: AMD APU E450 1,6 GHz

Chipset: AMD Hudson-M1 (A50M)

Pamięć: 4 GB DDR3 So-DIMM

Dysk twardy: 320 GB SATA 2,5 cala

Karta graficzna: AMD Radeon HD 6320

Moduł LAN: 10/100/1000 Mbps

Moduł Wi-Fi: 802.11 b/g/n

I/O: 1 x VGA (D-Sub), 1 x HDMI, 1 x RJ-45, 2 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 1 x Audio-in, 1 x Line-out

Dołączone akcesoria: 1 x kabel HDMI, 1 x adapter HDMI-DVI, 1 x kabel zasilający, 1 x zasilacz, 1 x podstawka, 1 x płyta CD ze sterownikami, 1 x instrukcja szybkiej instalacji

System operacyjny: FreeDOS

Wymiary 193 x 148 x 22 mm

Waga: 530 g

Sugerowana cena detaliczna za Edge HD3 wynosi 1449 zł brutto. Urządzenie objęte zostało dwuletnią gwarancją producenta.

_________________

Fajny komputer. Mając jednak wymagania zgodne z opisanymi na początku tekstu warto zastanowić się nad laptopem. Chwilę poszukałem po sklepach internetowych i znalazłem model, który kosztując mniej niż 2000 złotych oferował dodatkowo w odróżnieniu od opisywanego sprzętu system Windows 7 Home Premium, nagrywarkę DVD i większy dysk. Oczywiście nie zabrakło w nim również wyświetlacza i klawiatury:)