Komputer ważniejszy od telewizora?

Magnetowid, zestaw stereo, czy nawet telewizor powoli przestają być domowym centrum rozrywki - ich role powoli przejmują komputery. Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Harris Interactive.

43% ankietowanych (o zdanie zapytano ponad 2000 Amerykanów) przyznało, że komputer jest dla nich elementem "domowego centrum rozrywki" zdecydowanie ważniejszym od telewizora. Znaczna część uczestników badania powiedziała też, że komputer jest ważniejszy od odtwarzacza CD (63%), od zestawu stereo (61 %) oraz odtwarzacza DVD (59%).

Zdaniem Hala Quinley'a, szefa Harris Interactive, wynik badania jasno pokazuje, że posiadacze komputerów zaczynają traktować te urządzenia nie tylko jako narzędzia pracy, ale przede wszystkim jako "multimedialne kombajny" - czyli coś, co łączy w sobie cechy i zalety telewizora, odtwarzacza audio, magnetowidu i odtwarzacza DVD.

Ta zmiana sposobu postrzegania komputera sprawia również, że "pecety" zaczynają "wędrować" - z gabinetów i pokojów nastolatków do salonów i innych, bardziej "społecznych" pomieszczeń (pokojów dziennych, czy jadalni). Coraz więcej osób przyznaje również, że dobrze radzą sobie z obsługą multimedialnych funkcji komputera - 44% respondentów mówi, że potrafi kopiować płyty CD, zaś 57% - że umie edytować fotografie.


Zobacz również