Komputer zamiast 10 mieszkań w Krakowie?

Co można kupić za milion dolarów? Tysiąc dobrej klasy notebooków? Kilkanaście dobrych samochodów? Dziesięć mieszkań w Krakowie? A może... wysadzany diamentami komputer?

Amerykańska firma Moneual zajmuje się produkcją obudów i komputerów służących w roli centrum kina domowego. W trakcie targów CES 2007 jej przedstawiciele oznajmili, iż stworzą sprzęt wart milion dolarów zaprojektowany przez jubilera Lee Charlesa Buckinghama.

Oprócz tego firma planuje zmontować kilka znacznie tańszych komputerów (ok. 30 tysięcy dolarów za sztukę), które zostaną ozdobione kamieniami półszlachetnymi.

Darmowe uaktualnienia przez lata

Model za milion dolarów dostępny będzie w trzech wariantach: "Barok" z obudową wykonaną z 18-karatowego złota z diamentami i niebieskimi szafirami; "Renesans" z obudową ze złota żółtego i białego z większa liczbą diamentów, szmaragdami i rubinami; oraz Rokoko - również ze złota żółtego i białego, z diamentami, niebieskimi szafirami i rubinami.

W cenę sprzętu wliczono już uaktualnienia podzespołów przez najbliższe kilka lat. Aktualnie w komputerze może się znaleźć Intel Core 2 Duo lub Athlon 64 FX, 8 GB pamięci RAM, karta graficzna Nvidia GeForce 8800GTX z 768 MB pamięci, tuner RTV, czytnik kart, panel LCD, klawiatura i mysz.

Sprzęt będzie pracował pod kontrolą Windows Visty Ultimate. Ciekawe, czy da się minimalnie obniżyć cenę urządzenia rezygnując z Visty na rzecz Linuksa...

Dodatkowe informacje: Moneaul(witryna w języku angielskim)


Zobacz również