Komputer zamiast partnera, Internet zamiast przyjaciela?

Firmy Zogby International i 463 Communications doszły do zaskakujących wniosków po przeprowadzeniu badania wśród amerykańskich internautów. Okazało się, że wielu mieszkańców Stanów Zjednoczonych utrzymuje, iż Internet może skutecznie zastąpić życiowego partnera - przynajmniej na jakiś czas.

W badaniu online uczestniczyło 9743 dorosłych Amerykanów. Aż co czwarty twierdził, że Internet potrafi zastąpić życiowego partnera; najczęściej taką opinię prezentowali single (31 procent).

Jeszcze ciekawsze były wyniki dotyczące serwisów społecznościowych. W całej badanej populacji zaledwie co czwarty Amerykanin miał w nich konto, tymczasem wśród badanych w przedziale wiekowym od 18. do 24. roku życia swój "społecznościowy" profil posiadało aż 78 procent Amerykanów; wielu z nich uważało Internet za swego najlepszego przyjaciela.

Zaledwie 11 procent spośród badanych pozwoliłoby na wszczepienie sobie chipu umożliwiającego bezprzewodowy dostęp do Sieci z poziomu umysłu. Z drugiej strony aż co piąty badany chciałby "ometkować" dzieci do 13 roku życia, by łatwiej było mu je namierzać.

Źródło: Reuters


Zobacz również