Komputerowa mysz z...1 GB flash

Mobile Memory Mouse 8000 to nazwa nowej myszki komputerowej zaprezentowanej przez firmę Microsoft. Co ciekawe, urządzenie oddaje do dyspozycji użytkownika 1 GB pamięci flash!

Mobile Memory Mouse 8000 przeznaczona jest dla praworęcznych użytkowników komputerów przenośnych. Mierzy ona 39,4 x 85 x 66,8 mm i dysponuje pięcioma przyciskami funkcyjnymi oraz czterokierunkową rolką. Urządzenie, które zbudowane zostało w oparciu o laserowy sensor, komunikuje się z komputerem drogą bezprzewodową (częstotliwość - 2,4 GHz, zasięg - do 10 metrów) za pomocą dołączonego niewielkiego odbiornika USB (jego wymiary - 18 x 63,8 mm). Co ciekawe, wyposażony on został w 1 GB pamięci flash i może również zasilać akumulatory "gryzonia" (magnetyczna wtyczka podłączana z jednej strony do odbiornika, natomiast z drugiej do spodniej części myszki).

Komputerowa mysz z...1 GB flash

Mobile Memory Mouse 8000

Użytkownik ma też możliwość skorzystania z technologii Bluetooth, dzięki czemu może komunikować się z notebookiem bez udziału odbiornika. Za wskazanie stanu naładowania baterii odpowiada kontrolka LED, natomiast za ich oszczędzanie - przycisk umożliwiający wyłączenie urządzenia.

Mobile Memory Mouse 8000 trafi do sprzedaży w październiku w cenie 100 USD. Więcej na jej temat można znaleźć pod tym adresem.