Komputerowe komórki

Hewlett-Packard oraz Toshiba to jedni z pierwszych producentów komputerów PC, którzy zapowiedzieli rychłe wprowadzenie na rynek telefonów komórkowych własnej produkcji.

Hewlett-Packard oraz Toshiba to jedni z pierwszych producentów komputerów PC, którzy zapowiedzieli rychłe wprowadzenie na rynek telefonów komórkowych własnej produkcji. Pierwsze tego typu urządzenia przedstawiciele firm zaprezentują na targach CeBIT w Hannowerze.

Lepszym określeniem telefonów, o których mowa wyżej jest właściwie sformułowanie "urządzenia mogące pełnić funkcję telefonu komórkowego". Jornada 928 WDA (Wireless Digital Assistant) HP to handheld, wykorzystujący system Pocket PC 2002 Microsoftu. Urządzenie wyposażone jest w 32 MB pamięci ROM, 64 MB pamięci RAM oraz dwa wyświetlacze TFT – kolorowy oraz monochromatyczny (ten pierwszy widoczny jest dopiero po "otworzeniu" handhelda, który składa się wpół, jak niektóre telefony komórkowe).

Mniej wiadomo na razie o urządzeniu, które zostanie zaprezentowane przez Toshibę. Będzie ono mogło korzystać m.in. z pakietowej transmisji danych (GPRS) – przedstawiciele firmy określają je jako "telefon z funkcjami handhelda".


Zobacz również