Komputerowy boom

Polacy kupują coraz więcej komputerów. Jak czytamy w Rzeczpospolitej, sprzedaż może w tym roku skoczyć nawet o jedną trzecią, co oznacza, że zostanie sprzedanych nawet 3 miliony komputerów. Rośnie szczególnie sprzedaż komputerów przenośnych, która w ubiegłym kwartale niemal się podwoiła. Na wzrost sprzedaży komputerów mają przede wszystkim atrakcyjne ceny, powiększająca się sieć handlowa i nowe formy sprzedaży.

Dziennik donosi, że chcąc sprostać rosnącemu popytowi, firmy przystąpiły do szybkiej rozbudowy swej sieci handlowej. Karen Notebook chce mieć w przyszłym roku 150 salonów, czyli o 50 więcej niż na początku obecnego roku. Na ten cel pójdzie znaczna część pieniędzy z szacowanej na 40 mln zł emisji akcji. Wrocławski Comes, producent komputerów przenośnych Aristo, otworzył niedawno dwa salony, a w przyszłym roku chce ich mieć 20.

Również Komputronik, który w wyniku niedawnego debiutu giełdowego zdobył ok. 56 mln zł, powiększa swoją sieć sprzedaży. Nawet Apple chce wykorzystać komputerowy boom na polskim rynku. W tym roku otworzył cztery salony sprzedaży, wcześniej miał ich pięć.