Komputery Acer ConceptD - wydajne i ładne urządzenia dla twórców

Acer stworzył nową serię komputerów przeznaczoną dla artystów


Acer podczas swojej corocznej globalnej konferencji w Nowym Jorku zaprezentował nową serię wydajnych i ładnych urządzeń przeznaczonych dla twórców i artystów.

ConceptD może być komputerem do gier, o którym marzysz, ale nie jest przeznaczony dla graczy. ConceptD to nowa marka komputerów Acer stworzona z myślą o kreatywnych profesjonalistach, którzy potrzebują mocnych podzespołów i wydajnych kart graficznych, ale umieszczonych w cichszych, chłodniejszych i ładniejszych urządzeniach, które są lepiej dostosowane do środowisk korporacyjnych i studyjnych.

Podczas prezentacji ujawniono, że linia ConceptD powstała, ponieważ 50 procent klientów firmy Acer kupujących urządzenia do gier korzysta na nich również z profesjonalnych aplikacji kreatywnych, a 15 procent z nich wykorzystuje je tylko w tym celu. Spowodowało to, że przedsiębiorstwo postanowiło pozostawić linię Predator dla graczy i stworzyć zupełnie nowe produkty, które dostosowane będą dla twórców, grafików, architektów oraz artystów, którzy również potrzebują wysokiej wydajności, ale wykorzystują ją w innym celu.

Komputery Acer ConceptD - wydajne i ładne urządzenia dla twórców

Źródło: pcworld.idg.com.au

Większość produktów ConceptD utrzymanych jest w jasnej kolorystyce, która czasami uzupełniona jest detalami z drewna. W każdym z zaprezentowanych produktów Acer starał się opracować ciche oraz wydajne chłodzenie.

Wyświetlacze wszystkich komputerów ConceptD posiadają 100 pokrycie gamy kolorów Adobe RGB, certyfikat Pantone oraz Delta-E o wartości mniejszej niż 1 procent.

Kilka modeli ConceptD zostanie wprowadzonych do sprzedaży już w kwietniu Inne pojawią się w późniejszym okresie roku.

Oto podsumowanie całej linii produktowej:

ConceptD 9

Komputery Acer ConceptD - wydajne i ładne urządzenia dla twórców

Źródło: Acer

Acer ConceptD 9 to flagowy model z serii. Podobnie jak Acer Predator Triton 900, którego widzieliśmy na CES 2019 wyświetlacz ConceptD9 jest zamontowany na dwóch ramionach Ezel Aero Hinge, które mogą go obracać o 360 stopni. Model ConceptD 9 jest wyposażony w 17,3-calowy ekran dotykowy UHD (3,840 x 2,160 pikseli) o maksymalnej jasności 400 nitów. Wyświetlacz współpracuje z piórem EMR firmy Wacom.

Wewnątrz znajduje się procesor Intel Core i9 dziewiątej generacji, do 16 GB pamięci operacyjnej RAM DDR4, oraz karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 2080. Pióro EMR firmy Wacom jest standardowym wyposażeniem. ConceptD 9 zostanie wprowadzony do sprzedaży w czerwcu w cenie 4999 dolarów (około 18850 zł).

Przystępniejsze cenowo laptopy

Komputery Acer ConceptD - wydajne i ładne urządzenia dla twórców

Źródło: Acer

Dwa pozostałe laptopy, wprowadzone zostaną do sprzedaży jeszcze w w kwietniu. Są to modele ConceptD 7 i ConceptD 5. Oba mają 15,6-calowe wyświetlacze UHD (nie dotykowe). ConceptD 7, którego cena zaczyna się od 2299 dolarów (około 8650 zł), jest wyposażony w procesor Core i7 dziewiątej generacji, do 16 GB pamięci RAM oraz kartę graficzną Nvidia RTX 2060 lub RTX 2080.

ConceptD 5 zaczyna się od 1699 dolarów (około 6400 zł) i posiada procesory Intel z linii Kaby Lake G. Więcej o tym modelu przeczytasz w naszym artykule.

Komputery Acer ConceptD - wydajne i ładne urządzenia dla twórców

Źródło: Acer

Komputery stacjonarne

Komputery Acer ConceptD - wydajne i ładne urządzenia dla twórców

Źródło: Acer

Stacjonarne komputery PC z serii ConceptD to ConceptD 500, który będzie dostępny w sprzedaży od czerwca i wyposażony jest w białą obudowę z drewnianymi detalami oraz ConceptD 900 - dostępną od maja stację robocza o wysokiej wydajności. Tańszy model ConceptD 500 będzie mógł być wyposażony w procesor Intel Core i9-9900K a model ConceptD 900 będzie mógł być wyposażony w dwa procesory Intel Xeon Gold 6148. Oba komputery sprzedawane będą z kartami graficznymi NVIDIA Quadro RTX.

Ceny nie są zachęcające. Model ConceptD 500 w podstawowej konfiguracji będzie sprzedawany za 1699 dolarów (około 6400 zł), podczas gdy ceny ConceptD 900 starują od 19999 dolarów (około 75000 zł) i nie jest to literówka. Komputer ten będzie mógł być wyposażony nawet w 192 GB pamięci operacyjnej RAM i 60 TB wbudowanej pamięci masowej.

Firma Acer bardzo poważnie podchodzi do swojej nowej serii ConceptD. W przyszłości pod tą marką oferowane będą także monitory, a nawet zestawy VR/AR.