Komputery HP z oprogramowaniem MusicStation Desktop

Koncern HP wprowadzi do sprzedaży 16 modeli komputerów z preinstalowanym oprogramowaniem MusicStation Desktop, produkowanym przez Omnifone. Aplikacja zapewnia dostęp do internetowego sklepu muzycznego Omnifone, oferującego ponad 6,5 mln utworów.

PC World Testy - notebooki i komputery stacjonarne

Oprogramowanie MusicStation Desktop będzie dostępne w notebookach HP: Compaq Presario CQ61, CQ71, HP G61, G62, G72, HP Pavilion dm3, dv3, dv6, dv7, dv8 oraz HP Envy 13 i Envy 15. Aplikacja znajdzie się też w czterech modelach komputerów stacjonarnych: Presario CQ53, Pavilion HPE-1, p63 i s53.

Użytkownik, który kupi jeden z wymienionych komputerów, będzie mógł przez dwa tygodnie bezpłatnie wypróbować możliwości oprogramowania i usług Omnifone. Po upływie tego okresu za korzystanie z dostępu do sklepu muzycznego trzeba będzie uiścić opłatę subskrypcyjną w wysokości niecałych 10 euro za miesiąc.

Z oferty będą mogli skorzystać mieszkańcy wybranych krajów Europy - Austriacy, Belgowie, Holendrzy, Szwedzi, Szwajcarzy, Brytyjczycy, Francuzi, Niemcy, Włosi i Hiszpanie.

Pliki dostępne w sklepie Omnifone będą zabezpieczone systemem DRM - pobierana muzyka może być odtwarzana dopóki użytkownik płaci za subskrypcję usługi. Możliwe będzie jednak ściągnięcie do 10 nagrań na miesiąc w formacie MP3, których użytek nie będzie w żaden sposób ograniczony.