Komputery PC EFI-X USA obsłużą Mac OS X

Firma EFI-X USA przygotowuje komputery PC, które będą mogły pracować także pod kontrolą systemu Mac OS X. Dotychczas możliwe to było tylko na komputerach marki Apple.

Komputery EFI-X USA Millenium 4 są typowymi PCetami. Na wyposażeniu znajdzie się czterordzeniowy procesor Intel Core 2 Quad, 4 GB pamięci operacyjnej, karta graficzna NVidia GeForce 8800 GTS oraz dwa dyski twarde, jeden o pojemności 150 GB (10 tysięcy obr./min.) i drugi, o rozmiarze 1 TB (7200 obr./min.).

Wewnątrz został zaszyty firmware, odpowiednio przygotowany BIOS EFI (Extensible Firmware Interface), który pozwoli zainstalować na komputerze dowolny system operacyjny, wspierający to rozwiązanie, m.in. są to Windows Vista i Mac OS X!

Producent zapewnia, że rozwiązanie to zapewnia całkowite wsparcie dla systemu Apple'a, w tym obsługę aktualizacji z wykorzystaniem mechanizmu Software Update. Oczywiście komputery nie będą sprzedawane z preinstalowanym Mac OSem, gdyż te oferowane są jedynie z nowymi komputerami Apple'a, jednak za równowartość 500 zł można zakupić wersję pudełkową systemu firmy z Cupertino.

Nowość EFI-X USA może stanowić milowy krok naprzód, w niedalekiej przyszłości, w celu zapewnienia możliwości samodzielnego złożenia komputerów PC, które będą mogły współpracować również z Mac OS X.

Zobacz Ranking Produktów PC World - komputery desktop