Komputery z Apple M1 uruchomią każdą aplikację napisaną na Androida!

BlueStack ogłosił, że jego oprogramowanie wkrótce otrzyma kompatybilność z procesorami Apple opartymi na architekturze ARM. Oznacza to, że na Apple M1 uruchomimy gry i programy z Androida.

Komputery Apple z procesorem Apple M1 (sprawdź nasz test) wykonanym w architekturze ARM pozwalają na natywne uruchamianie wybranych aplikacji napisanych z myślą o iPhone oraz iPad. Okazuje się, że wkrótce komputery te uruchomią również gry i programy napisane na Androida.

MacBook Air z procesorem Apple M1

MacBook Air z procesorem Apple M1

Wszystko dzięki aktualizacji oprogramowania BlueStacks, które wkrótce otrzyma kompatybilność z układami Apple M1.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, iMac 24" [28.07.2023]
  • Już dzisiaj można spróbować MacOS Sonoma. Sprawdzamy, jak to zrobić

BlueStacks to popularny emulator pozwalający uruchomić gry i programy z Androida na komputerach z Windowsem oraz macOS. W chwili obecnej rozwiązanie dostępne jest na komputerach wyposażonych w procesory AMD i Intel pracujące w architekturze x86.

Wkrótce pojawi się nowa wersja BlueStacks kompatybilna z procesorami ARM. Główny architektura BlueStacks - Sharad Agarwal wyjaśnia, że ze względu na zastosowania architektury ARM aplikacje działać będą szybciej. Wszystko ze względu na brak konieczności stosowania binarnego tłumaczenia. Oznacza to, że uruchamiając aplikacje z Androida na komputerze Apple z procesorem ARM nie musimy martwić się o zauważalny spadek wydajności.

BlueStacks 5 wkrótce pojawi się na komputerach z procesorami ARM pracującymi pod kontrolą Windowsa 10 i ARM. Producent deklaruje, że oprogramowanie zużyje nawet o 40% mniej pamięci operacyjnej. Pojawi się również tryb Eco, który ucieszy posiadaczy komputerów przenośnych. Pozwoli on zmniejszyć zużycie energii podczas pracy na baterii.

Źródło: techradar.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: