Komputery z Windows 10: 7 nowych sprzętowych technologii

Niektóre nowe funkcje, które sprawiają, że użytkowanie komputerów jest przyjemniejsze, są już dostępne na rynku. Niestety nie w komputerach stacjonarnych i laptopach pracujących pod kontrolą systemu Windows, których przecież jest zdecydowanie najwięcej. Np. notebooki Apple MacBook i Google Chromebook Pixel oferują nowego rodzaju port: USB typu C.

„Okienkowe” komputery za sprawą systemu Windows 10 czeka jednak w tym roku także kilka interesujących nowości. Np. funkcja Windows Hello, która pozwala użytkownikowi na zalogowanie się do komputera z „dziesiątką” poprzez rozpoznawanie twarzy, skanowanie tęczówki lub linii papilarnych, może wprowadzić do platformy PC kamery 3D.

Nowy sprzęt może także zapewnić komputerom PC szybsze ładowanie i poprawę żywotności baterii, natomiast rozwiązania bezprzewodowe uwolnią użytkownika od kłopotliwych kabli. Co prawda Windows 10 będzie oferowany jako darmowa aktualizacja (przez rok) dla użytkowników korzystających z systemów Windows 7 i Windows 8, lecz jeżeli zdecydujesz się na zakup nowego komputera, przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego modelu powinieneś zapoznać się z rozwiązaniami, których opis znajdziesz w tej galerii.