Komputronik Megastore otwarty. W tym gigantycznym sklepie kupuje się za pomocą tabletu

Popularny sklep internetowy Komputronik otworzył w Warszawie pierwszy salon Komputronik Megastore. Jego powierzchnia to aż 2 tysiące metrów kwadratowych, natomiast system zakupów oparty został na specjalnej aplikacji zainstalowanej na około 150 tabletach.

Popularny internetowy sklep komputerowy Komputronik otworzył właśnie w Warszawie (CH Jupiter) pierwszy salon Komputronik Megastore. Na ogromnej powierzchni 2 tysięcy metrów kwadratowych znalazło miejsce wiele stoisk popularnych marek, około 5 tysięcy produktów oraz Strefa Gier i Strefa Wiedzy (premiery produktów, konferencje prasowe). Przygotowana została też niespodzianka dla internautów: mieszkańcy Warszawy zamawiający sprzęt przez Internet mogą podobno liczyć na jego dostawę w ciągu dwóch godzin.

System zakupów i płatności

Sklep wyposażony został w interesujący system zakupów i płatności. Znajduje się w nim bowiem około 150 tabletów z dedykowaną aplikacją, za pośrednictwem których możemy zeskanować kod QR interesującego nas produktu. Wówczas na ekranie pojawi się informacja na jego temat (przy sprzęcie znajduje się kartka zawierająca jedynie jego nazwę, cenę i wspomniany kod QR) oraz proponowane formy płatności. Zakupiony towar odbieramy następnie w specjalnie wydzielonym miejscu, gdy na monitorze wyświetli się numer naszego koszyka.

Powstaną nowe sklepy

Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA zapowiedział, że jego firma zamierza uruchomić 6 kolejnych salonów Komputronik Megastore (będą one jednak mniejsze) w największych polskich miastach. Decyzja ta zależy jednak od tego, jak efektywny będzie otwarty już salon.

____________________

Co sądzicie o systemie zakupów w Megastore?


Zobacz również