Komputronik: sklep internetowy dla czeskich klientów

Firma Komputronik uruchomiła sklep internetowy przeznaczony dla klientów z Czech. W jego ofercie znajdują się produkty popularnych marek oraz komputery Komputronik i California Access, produkowane w ramach Grupy Kapitałowej Komputronik.

Odwiedzając sklep internetowy dostępny pod adresem www.K24.cz klienci z Czech mogą zapoznać się z ofertą, którą stanowi około 15 tysięcy produktów. Do ich dyspozycji oddano oprogramowanie i sprzęt najbardziej popularnych firm. Mogą również nabywać komputery wytwarzane w ramach Grupy Kapitałowej Komputronik, sygnowane markami Komputronik i California Access.

Przedstawiciele firmy Komputronik zwracają uwagę na fakt, iż mimo bliskości geograficznej rynek czeski dość mocno różni się od polskiego. U naszych południowych sąsiadów sprzedaż detaliczna zwłaszcza w sklepach o wielkich powierzchniach jest słabo rozwinięta. Sklepy internetowe odgrywają natomiast zdecydowanie istotniejszą rolę niż w Polsce.

Za działalność operacyjną sklepu odpowiada spółka zależna K24 International s.r.o. z siedzibą w Ostrawie. Zarząd spółki Komputronik SA uzasadniając wybór lokalizacji stwierdził, iż Ostrawa jest atrakcyjna między innymi ze względu na niższe koszty prowadzenia działalności aniżeli w przypadku Pragi. Należy także odnotować, iż zarząd rozważa budowę tradycyjnej sieci salonów sprzedaży na terenie Czech, aczkolwiek uzależnia ją od ustabilizowania się sytuacji ekonomicznej na światowych rynkach.

Dla polskich użytkowników Internetu sklep może stanowić doskonałą okazję do zapoznania się z czeskimi nazwami popularnych komponentów i akcesoriów komputerowych.