Komputronik wprowadza do oferty zestaw Infinity Far Cry 2

Oferta sklepu internetowego Komputronik wzbogaciła się o wydajny zestaw Komputronik Infinity Far Cry 2, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom miłośników współczesnych gier akcji. Do zestawu dołączona jest gra Far Cry 2, która miała zainspirować sklep do przygotowania bardzo mocnego pakietu.

Komputronik Infinity Far Cry został wyposażony w procesor Intel Core 2 Quad Q8200 taktowany zegarem 2,33 GHz oraz kartę graficzną GeForce GTX 260 dysponująca 896 MB pamięci. Fanom gier akcji z pewnością spodoba się atrakcyjna obudowa, bogato ilustrowana motywami graficznymi znanymi z Far Cry 2. Wprowadza to graczy w odpowiedni nastrój jeszcze przed rozpoczęciem zabawy.

Optymalny dobór podzespołów jest odzwierciedleniem szczególnego przeznaczenia prezentowanej konfiguracji. Płyta główna bazuje na chipsecie Nvidia nForce 750i SLI, zaś pamięć operacyjna Corsair Twin2X DDR2 800MHz marki DHX Technology posiada 4GB pojemności. Całość chłodzona jest efektywnym systemem CoolerMaster Centurion 590 Black HLC. Uzupełnieniem konfiguracji jest 500-gigabajtowy dysk twardy Seagate Barracuda oraz nagrywarka DVD.

Zestaw sprzedawany jest wraz z systemem operacyjnym Windows Vista Home Premium PL. Cena opisanej konfiguracji w internetowym sklepie Komputronik.pl wynosi 3999 zł z VAT.

Gra Far Cry 2 dołączana jest także do dwóch innych zestawów z oferty Komputronik.: Infinity Cybersport Gold Signature oraz Silver Signature. Oba należą do ekskluzywnej serii stworzonej w porozumieniu z graczami największej i najbardziej prestiżowej polskiej ligi Heyah Logitech Cybersport powered by Komputronik. Mistrzowie wybierali podzespoły i testowali sprzęt, na bieżąco dokonując wszelkich poprawek w ustawieniach i konfiguracji. Nad całością projektu czuwali inżynierowie Komputronik. Najnowsza edycja serii Infinity Cybersport (modele: Gold, Silver, Bronze), która ukazała się w sprzedaży w grudniu 2008 roku, jest czwartą z kolei.

Przypomnijmy, że w ;listopadzie bieżącego roku swój zestaw Far Cry 2 zaprezentowała również firma NTT. Model NTT GAME W 909A SLI Ready z procesorem procesor Intel Core 2 Quad Q8200, kartą graficzną Nvidia GeForce 9600GT i 3 GB RAM (Windows Vista Home Premium) oferowany był w cenie 3299 złotych (artykuł: Komputer dla fanów Far Cry 2).

Far Cry 2 to wielki następca słynnego hitu sprzed lat. Jedną z głównych cech tytułu jest rewelacyjna oprawa graficzna. Programiści z Ubisoft Montreal przygotowali na potrzeby gry specjalny silnik "dunia engine". Dunia oferuje w pełni zniszczalne środowisko, znakomite efekty specjalne związane z wymianą ognia, efekty pogodowe, a także cykl dnia i nocy, nieskryptowane AI przeciwników i wiele więcej.

Warto przeczytać: Far Cry 2: wyniki testów 17 kart graficznych