Komunie 2020 - kiedy i czy się odbędą, jakie prezenty przygotować

Początek kwietnia zawsze oznaczał ostatnie przygotowania do uroczystości komunijnych. W tym roku najmłodsi mieli przystąpić do sakramentu przede wszystkim w maju. Sprawdzamy jaki wygląda sytuacja w kontekście pandemii koronawirusa.

Przeglądając strony diecezjalne, najłatwiej wpaść na zapis mówiący, że Pierwsza Komunia Święta będzie możliwa dopiero po przywróceniu nauki w szkole. Parafie apelują, aby w obecnej sytuacji dzieci zostały w domach, a przygotowania do sakramentu odbywały w miarę możliwości z pomocą rodziców.

Jak podkreślił Jacek Jezierski, biskup elbląski "Trzeba wziąć też pod uwagę i to, że pierwsza Komunia nie może się odbyć natychmiast po zniesieniu ograniczeń sanitarnych. Potrzebny jest choćby bardzo skrócony, ale jednak konieczny czas na przygotowanie dzieci i odbycie pierwszej spowiedzi".

Prawdopodobnie takie deklaracje oznaczają termin wrześniowy lub nawet październikowy - pomimo, że pierwotne pomysły zakładały organizację uroczystości maksymalnie w czerwcu. Władze kościelne wskazują również niemożność podjęcia jasnych deklaracji w aktualnej sytuacji.

Wielce prawdopodobne, że finalnie uroczystości odbędą się w pośpiechu, obciążając rodziny dodatkowymi kosztami i utrudnieniami organizacyjnymi. Jednym z niewielu zadań, które można wykonać z wielomiesięcznym zapasem, jest wybór prezentów i zabezpieczenie tej części wydatków. Dlatego już teraz redakcja PCWorld prezentuje poradnik: Prezenty na Komunie 2020, który pozostanie z nami aż do faktycznego terminu organizacji komunii 2020.

Komunie 2020 - kiedy i czy się odbędą, jakie prezenty przygotować

źródło: exspresselblag.pl, materiały własne