Komunikat typu instant


Odigo 2.5 PL

Odigo to z jeden z najprostszych w obsłudze programów do komunikacji przez Sieć - tym bardziej że jest dostępny w polskiej wersji językowej. Wszystkie ustawienia wykonywane są krok po kroku podczas pierwszego uruchomienia Odigo, które następuje automatycznie po restarcie systemu operacyjnego zaraz po instalacji programu. Należy tylko wcześniej, w trakcie instalacji, wybrać sposób połączenia z Siecią - przez modem lub sieć lokalną.

1. Pierwszą czynnością jest utworzenie nowego profilu użytkownika Odigo. Nie jest to trudne, wystarczy wypełnić kolejne okna kreatora. W pierwszym podajesz swój pseudonim, wiek, kraj, płeć i wybierasz rysunek, który odtąd będzie Twoim wizerunkiem.

2. W kolejnym oknie możesz wybrać kilka rodzajów swoich zainteresowań - mogą to być komputery, randki, sztuka, a nawet mechanika kwantowa - możliwości jest bardzo dużo. Te ustawienia mają znaczenie głównie dla osób, z którymi będziesz rozmawiał, umożliwią im szybkie sprawdzenie, czy znajdziecie wspólny temat do rozmowy. Następnie zaznaczasz języki, w których możesz prowadzić pogawędki. Jeśli masz mikrofon i kartę dźwiękową, możesz zaznaczyć opcję rozmów głosowych (chociaż są niezbyt popularne). Jeśli używasz oprogramowania typu zapora ogniowa lub łączysz się z Odigo przez sieć lokalną, która również jest chroniona tego typu zabezpieczeniami, zaznacz opcję Używam firewalla.

3. W następnym oknie podajesz trochę danych osobowych - imię, nazwisko, adres e-mail. Nie muszą to być, oczywiście, prawdziwe informacje. Adres e-mail jest szczególnie wrażliwym punktem - jeśli koniecznie chcesz go podać, użyj adresu konta darmowej poczty e-mail, używanej tylko na potrzeby Odigo. W tym miejscu możesz także podać adres swojej strony WWW.

Komunikat typu instant
4. Następne okno to kolejne informacje o Tobie - znak Zodiaku, zawód, stan cywilny. Znajdują się tutaj jednak dwie ważne opcje. Po pierwsze, jeśli nie łączysz się przez numer dostępowy TP S.A. (gdzie adres IP przydzielany jest dynamicznie), upewnij się, że pole Ukryj swój adres IP jest zaznaczone. Zaznacz także pole Czy chcesz ukryć swoje ID.

5. To właściwie wszystko. Możesz dodatkowo zabezpieczyć swój pseudonim i ID, używając opcji Narzędzia | Osobiste | Zmień hasło. Wszystkie informacje o sobie, a także ustawienia programu można zmienić później w dowolnej chwili - wystarczy przejść do Narzędzia | Osobiste | Zmień moje dane lub Narzędzia | Preferencje. Możesz już rozpocząć poszukiwanie partnerów do rozmowy.