Komunikator BBM pojawił się w sklepach Google Play i App Store

BlackBerry nie radzi sobie zbyt dobrze na rynku smartfonów, a nad firmą krąży wizja bankructwa. Jednym z ruchów który ma ratować producenta w tej trudnej sytuacji jest wypuszczenie własnej aplikacji BBM, czyli BlackBerry Messenger, na konkurencyjne systemy. Program pojawił się właśnie w sklepach Google Play oraz Apple App Store.

BlackBerry Messenger (BBM) to komunikator internetowy kanadyjskiego producenta telefonów komórkowych. Swego czasu zdobył on sporą popularność w zachodniej części Europy, w tym w Wielkiej Brytanii, ale ograniczenie dostępności do wyłącznie urządzeń od jednego producenta okazało się dla niego zgubne. Dziś użytkownicy wolą korzystać z międzyplatformowego Skype, dostępnych na Androida i iOS Google Hangouts oraz obecnego niemal wszędzie Facebook Messengera.

W przypadku komunikatorów od Microsoftu, Google i Facebooka oprócz rozmów tekstowych aplikacje oferują połączenia głosowe lub wideo, integrację ze skrzynką kontaktów i wiele więcej funkcji. BlackBerry dopiero teraz zdecydowało się wydać swój komunikator, ale w obecnej sytuacji gdy na rynku IM jest duża konkurencja wydaje się, że na podbicie rynku jest trochę za późno.

Komunikator BBM pojawił się w sklepach Google Play i App Store

bbm (1)

Oprócz wspomnianych wyżej rozwiązań duża popularnością cieszą się też chociażby What’s App lub ChatOn od Samsunga, a na naszym rynku sporo użytkowników ma nadal GG. Jeśli ktoś jednak mimo to chciałby skorzystać z BlackBerry Messenger na swoim Androidzie lub iPhonie może pobrać aplikację bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz Apple App Store, ale zanim będzie można jej użyć, trzeba poczekać na maila aktywacyjnego.
Komunikator BBM pojawił się w sklepach Google Play i App Store

bbm (2)

Firma BlackBerry, która wcześniej nazywała się Research in Motion (RIM), swego czasu była ikoną na rynku smartfonów. Bardzo dobrze radziła sobie zwłaszcza wśród profesjonalistów. W ofercie znalazły się telefony komórkowe z bardzo dobrą obsługą poczty email w trybie push, wygodną fizyczną klawiaturą qwerty i mnóstwem niedostępnych u konkurencji aplikacji i usług przeznaczonych dla biznesu.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 i 2022 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 30.11.2021]