Komunikator BlackBerry Messenger trafia na Windows Phone

BBM, czyli komunikator BlackBerry Messenger, trafił na smartfony z systemem Windows Phone w formie dedykowanej aplikacji. Wszyscy chętni mogą zapisać się do betatestów programu, a w przeciągu kilku najbliższych dni lub tygodni ma pojawić się stabilna wersja aplikacji w Sklepie Windows Phone.

BlackBerry mimo licznych problemów i topniejących udziałów na rynku smartfonów stale się rozwija w sektorze usługowym. Oprócz rozwiązań dla biznesu w ofercie kanadyjskiej firmy jest też komunikator BlackBerry Messenger, w skrócie nazywany BBM. W pierowotnej wersji, podobnie jak dziś Apple iMessage, pozwalał on na komunikowanie się użytkownikom terminali BlackBerry i zdobył sporą popularność.

Wraz z topniejącymi udziałami BlackBerry na rynku smartfonów komunikator BBM zaczął tracić na znaczeniu, a wśród użytkowników popularnością cieszą się wieloplatformowe komunikatory, takie jak Facebook Messenger i WhatsApp. Kanadyjska firma postanowiła rozszerzyć dostępność swojego komunikatora poza swoją platformę i wydała aplikacje na systemy Android oraz iOS. Na tym jednak nie koniec.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 14.09.2021]
Komunikator BlackBerry Messenger trafia na Windows Phone

BlackBerry przygotowało swój komunikator nie tylko na dwie wiodące platformy mobilne, ale też na system Windows Phone rozwijany przez Microsoft. Klient usługi nie trafił co prawda jeszcze do sklepu z aplikacjami dla smartfonów z mobilnymi okienkami, ale program ma debiutować już niedługo - to najpewniej kwestia najwyżej kilku dni. Dziś wszyscy chętni zainteresowani komunikatorem BBM mogą zgłosić się jako betatesterzy.

źródło: engadget.com