Komunikator Google Hangouts 4.0 do Androida i Android Wear

Firma Google zaprezentowała dzisiaj nową wersją swojego komunikatora internetowego. Dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądała odświeżona aplikacja Hangouts do Androida. Oprócz nowego wyglądu i uproszczonego interfejsu użytkownicy w nowej wersji mogą cieszyć się lepszym wsparciem smartwatchy z Android Wear.

Google Hangouts 4.0 do Androida wprowadza kilka istotnych nowości. Twórcy aplikacji obiecują, że od teraz komunikator będzie szybszy, prostszy w użyciu i przyjemniejszy dla oka. Interfejs został przepisany i wykorzystano przy jego projektowaniu wytyczne Material Design.

Uproszczono ekran tworzenia nowych wiadomości, które można wysyłać do pojedynczych użytkowników lub grup znajomych. W nowym ekranie kontaktów odnajdywanie konkretnej osoby ma być wygodniejsze i prostsze niż do tej pory i przemodelowano menu załączników.

Jedną z ważniejszych zmian jest nowy sposób odczytywania i tworzenia wiadomości na inteligentnych zegarkach z systemem Android Wear. Wysyłanie wiadomości będzie możliwe po wypowiedzeniu krótkiej komendy głosowej.

Hangouts 4.0 do Androida i Android Wear

Hangouts 4.0 do Androida i Android Wear

Hangouts to komunikator internetowy firmy Google, który był pierwotnie częścią portalu Google Plus. To narzędzie zastąpiło Google Talk i dostępne jest teraz bezpośrednio z poziomu strony internetowej serwisu Google Plus i można z niego skorzystać będąc na stronie poczty Gmail.

Komunikator Hangouts, za pomocą którego można prowadzić rozmowy głosowe i wideokonferencje, dostępny jest też w formie rozszerzenia do przeglądarki Google Chrome. Z Hangouts można skorzystać też za pośrednictwem aplikacji mobilnych do systemów Android i iOS.

źródło: googleblog.blogspot.com