Komunikator Skype dla smartfonów z Windows Phone wydany!

Masz smartfon z systemem Windows Phone? Jeżeli tak, mamy dla ciebie dobrą informację: możesz już pobrać komunikator Skype.

Komunikator Skype w wersji beta został zaprezentowany podczas Mobile World Congress. Dzisiaj Microsoft udostępnił dla użytkowników smartfonów z systemem Windows Phone jego pełnowartościową wersję. Można ją pobrać (oczywiście za darmo) ze sklepu Windows Phone Marketplace, lub bezpośrednio z telefonu.

Aplikacja potrafi nawiązywać połączenia za pośrednictwem sieci 3G i WiFi. W porównaniu do swojej testowej wersji doczekała się m.in. kilku poprawek, możliwości nawiązywania połączeń wideo w trybie portretowym, nowych opcji zarządzania kontaktami (wysyłanie i odbieranie zaproszeń, blokowanie i odblokowywanie kontaktów) oraz wielojęzycznego interfejsu (18 wersji), który, co istotne, został przygotowany również z myślą o polskojęzycznych użytkownikach.

Microsoft przetestował komunikator na następujących modelach smartfonów:

- Nokia Lumia 710

- Nokia Lumia 800

- Nokia Lumia 900

- HTC Titan

- HTC Radar

- Samsung Focus S

- Samsung Focus Flash

Oczywiście nie oznacza to, że Skype nie będzie działał na innym smartfonie z mobilnym systemem Windows Phone 7.5 (lub nowszym).

Pobierz: Skype