Komunikator WhatsApp ma już ponad 500 milionów użytkowników

Whatsapp to bardzo popularny komunikator, który w zastraszającym tempie zdobywa nowych użytkowników. Liczba osób wykorzystujących aplikację przekroczyła właśnie pół miliarda osób.

O komunikatorze Whatsapp zrobiło się ostatnio bardzo głośno. To prosty program, który pozwala na wysyłanie wiadomości tekstowych do osób ze skrzynki adresowej posiadaczy smartfonów z niemal dowolnym systemem operacyjnym. Ze względu na lekki wygląd i multiplatformowość zdobył on uznanie użytkowników z całego świata. Sukces Whatsapp przykuł uwagę wielu różnych gigantów rynku technologicznego, w tym firmy Marka Zuckerberga, Facebooka.

Twórca największego portalu społecznościowego świata postanowił przejąć zdobywający popularność komunikator za kosmiczne 19 miliardów dolarów. Whatsapp stał się częścią imperium Facebooka, ale to bynajmniej nie odstraszyło użytkowników, których stale przybywa. Komunikator notuje duże wzrosty i obecnie chwali się, że baza użytkowników przekroczyła liczbę 500 milionów osób. To o 50 milionów więcej, niż przed ogłoszeniem przejęcia. Największe wzrosty komunikator notuje na takich rynkach jak Brazylia, Indie, Meksyk i Rosja, gdzie Whatsapp jest świetnym zastępstwem drogich SMS-ów.

Zobacz również:

  • Donald Trump uruchomi swój własny portal społecznościowy
  • Facebook zmieni nazwę
Komunikator WhatsApp ma już ponad 500 milionów użytkowników

Komunikator Whatsapp dostępny jest na większość platform mobilnych. Posiadacze smartfonów z systemem Android znajdą wersję na swoje urządzenia w sklepie Google Play, a użytkownicy iPhone’ów powinni udać się do App Store. Osoby korzystające z systemu Windows Phone od Microsoftu znajdą natomiast komunikator w Windows Marketplace. Linki do pobrania aplikacji na inne, mniej popularne systemy mobilne można znaleźć na stronie internetowej producenta.