Komunikatory online i usługi telefoniczne w chmurze

Dzięki cloud computing możesz szybko skontaktować się z przyjaciółmi i znacznie zaoszczędzić na rachunkach za telefon.

Skype to wszechstronny i dostępny na wielu platformach komunikator internetowy z funkcją rozmów telefonicznych, SMS-ów i rozmów przez internet.

Działa m.in. w systemach operacyjnych Android, iOS i Symbian, a jeśli telefon wyposażony jest w przednią kamerę umożliwia także rozmowy wideo. Skype jest bezpłatny jeśli chodzi o rozmowy z innymi użytkownikami usługi. Płatne konto pozwala zaś na telefonowanie na numery stacjonarne i komórki na całym świecie. Propozycja ta jest całkiem opłacalna, bo w abonamencie już od 20,99 zł miesięcznie możesz dzwonić bez ograniczeń na telefony stacjonarne w 20 krajach w Europie.

Zobacz również:

  • Jak sprawdzić czy kamerka internetowa w laptopie działa? [PORADNIK]

Jeśli nie chcesz ograniczać się do Skype’a, Gadu-Gadu czy innego komunikatora, możesz wypróbować jedną z usług komunikacyjnych w chmurze. Meebo pozwala na jednoczesne logowanie do kilku różnych serwisów, takich jak AIM, Facebook, Google Talk, ICQ, MSN i Yahoo. Jest dostępny także dla urządzeń mobilnych z Androidem i iOS. Jednym z konkurencyjnych programów jest IM+, szczególnie lubiany wśród użytkowników Apple.

Najprostszym sposobem, aby porozmawiać o swoim projekcie w gronie współpracowników, wydaje się Campfire. Łatwa w konfiguracji usługa umożliwia czat w zamkniętej zespole. Możliwe jest dodawanie zdjęć i innych plików metodą "przeciągnij i upuść" z katalogu w systemie. W podstawowym pakiecie usługa kosztuje 12 dol miesięcznie, udostępniając 1 GB przestrzeni dyskowej.

Polecamy naszą serię artykułów o chmurze:

Cloud computing - z głową w chmurach


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: