Komunikatywny rozmówca

Bill Gates, naczelny architekt oprogramowania, powiedział, że to "ewolucja pakietu Office". Komunikator Microsoft Office Communicator 2005, roboczo zwany Instanbul, wchodzi do gry.

Program jest od niedawna rekomendowanym klientem Live Communications Server 2005, ma funkcje tradycyjnego komunikatora internetowego (IM), oferuje prowadzenie audio- oraz wideokonferencji, a także rozmów telefonicznych z wykorzystaniem protokołu VoIP. Bez problemu integruje się z modułem Microsoft Office Live Meeting. Korzystanie z większości jego funkcji wymaga licencji typu CAL (Client Access License) na Live Communications Server 2005.

Program może integrować się z serwerem pocztowym Microsoft Exchange Server w celu pobierania i pokazywania informacji o obecności w biurze. Jeśli użytkownik ma zapisane w kalendarzu spotkanie, prowadzi właśnie rozmowę lub telekonferencję, odpowiedni status pojawi się w oknie programu. Możliwe jest również skorzystanie z firmowej książki adresowej, a także książki adresowej Outlooka 2003 w celu wyszukiwania kontaktów i nawiązywania rozmowy. Communicator oferuje prowadzenie rozmów głosowych komputer - komputer, komputer - telefon, a także przekaz wideo komputer - komputer w skalowalnym oknie, które można uruchomić w trybie pełnoekranowym. Funkcjonalność programu wzbogaca możliwość współpracy z centralami telefonicznymi PBX. Wymaga to jednak dodatkowych licencji CAL na Live Communications Telephony.

Microsoft Office Communicator 2005

Informacje Microsoft, http://www.microsoft.com


Zobacz również