Konami przedstawia dwa nowe materiały wideo z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Konami Digital Entertainment B.V. dopiero co zaprezentowało całkiem nowy zwiastun, a już dziś wieczorem pokaże kolejny filmik, prezentujący tym razem kluczowe elementy rozgrywki niecierpliwie wyczekiwanego tytułu Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

W filmiku przedstawiającym rozgrywkę piątej części serii skradankowych gier akcji, która trafi do sprzedaży 1 września, ukazane zostaną całkiem nowe materiały związane z główną bazą w grze, czyli Mother Base. Fani gry poznają opcje budynku i unikatowe elementy umożliwiające jego indywidualizację, a również cechy dostępnej w trybie wieloosobowym opcji FOB (Forward Operating Base), która pozwala użytkownikom zakładać dodatkowe bazy na całym świecie w celu zarządzania pozyskanymi zasobami. Ponadto gracze przekonają się również, w jaki sposób można dokonać infiltracji baz FOB innych użytkowników oraz skraść ich surowce.

Wideo podkreśla strategiczny aspekt Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. W olbrzymim otwartym świecie elementy skradanki, z których słynie seria, udoskonalono jeszcze bardziej. Nowe postaci – zarówno przyjaźnie, jak i wrogo nastawione – opowiadają wciągającą historię o zemście, której główny bohater, Big Boss, wkracza na kolejne pola bitwy po śmierci towarzyszy. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain w pełni ożywa na ekranie za sprawą realistycznej pogody oraz cyklu dnia i nocy. Dzięki nim gracze muszą dostosowywać taktykę do zmieniających się warunków, czego efektem jest intuicyjna i nieliniowa rozgrywka.

Pokaz filmiku demonstracyjnego odbędzie się dziś wieczorem o godzinie 20:00. Wideo będzie wyświetlane przez cały czas trwania wydarzenia, czyli pięć dni. Można je obejrzeć na specjalnym kanale Metal Gear Solid w serwisie YouTube.

Uczestnicy targów Gamescom, największej imprezy konsumenckiej branży gier w Europie, będą mieli okazję zobaczyć liczne ulepszenia wprowadzone w nowej części – jej grywalna wersja zostanie wówczas po raz pierwszy udostępniona szerszej publiczności. KONAMI przygotowało kilka konsol, na których będzie można zagrać w obszerną misję „A Hero’s Way” i poznać kluczowe elementy rozgrywki, a także odkrywać teren Afganistanu, na którym rozgrywa się akcja misji. Targi Gamescom odbędą się w Kolonii w dniach 5-9 sierpnia. Stoisko KONAMI dla konsumentów znajduje się w hali 7.1, B030, zaś stoisko dla partnerów biznesowych i mediów – w hali 4.2, A010.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain pojawi się w sklepach już 1 września w wersjach na PlayStation®4, Xbox One™, PlayStation®3 i Xbox 360™. Zamówienie przedpremierowe na grę (z wyjątkowymi dodatkami) możesz złożyć już teraz w sklepie CDP.pl lub w jednym z pozostałych dobrych sklepów z grami.