Konami zapowiedziało Pro Evolution Soccer 2009

Czy można sobie wyobrazić lepszy moment na zapowiedź gry o piłce nożnej niż podczas Mistrzostw Europy? Konami dobrze zdaje sobie z tego sprawę i właśnie uraczyło fanów footballu informacjami o najnowszej części Pro Evolution Soccer.

Mistrzostwa Europy w Austrii i Szwajcarii trwają w najlepsze i podsycają atmosferę fascynacji piłką nożną. W tej atmosferze Konami postanowiło zapowiedzieć Pro Evolution Soccer 2009.

Rywalizacja między producentem PES, a Electronic Arts zdaje się nasilać. Patrząc na screeny nadchodzących produkcji i szumne zapowiedzi można odnieść wrażenie, że firmy zaczynają wytaczać najcięższy oręż w walce o przychylność graczy. Niedawno EA zapowiedziało grę FIFA 09. Teraz przyszła pora na PES 2009.

Niestety na razie Konami nie jest tak wylewne jak można by oczekiwać. Szef projektu Pro Evolution Soccer 2009 wspomina jedynie, że firma skupia się na zwiększeniu realizmu oraz dodaniu nowych elementów. W efekcie, w nowym PES mają się jeszcze bardziej liczyć umiejętności samego gracza.

Pro Evolution Soccer 2009 pojawi się na półkach na jesieni tego roku. Gra przeznaczona jest na PC, PlayStation 3, Xboxa 360 oraz w wersjach na PS2 i PSP.