Konami zdradza sekrety Pro Evolution Soccer 2008. Zobacz pierwsze screeny!

Nareszcie! Jeden z najbardziej znanych japońskich producentów, Konami, odsłonił tajemnicę projektu Pro Evolution Soccer 2008. Koniec plotek! Teraz możemy już ze spokojnym sumieniem przedstawić Wam mnóstwo ciekawostek związanych z tytułem. Zapraszamy do lektury.

Przedstawiciele Konami nie boją się mocnych słów i zapowiadają, że nadchodzący Pro Evolution Soccer 2008 (tytuł roboczy) będzie "najbardziej realistyczną symulacją piłki nożnej jaka dotychczas powstała". Gra ma trafić na zachodni rynek jeszcze w tym roku. Platformy, na jakie się ukaże to PlayStation 3, Xbox 360, PC, PS2, PSP oraz DS.

Konami zdradza sekrety Pro Evolution Soccer 2008. Zobacz pierwsze screeny!

Co będzie miał do zaoferowania PES 2008? Autorzy zapowiadają, że najważniejszą innowacją będzie nowy, rewolucyjny system inteligencji komputerowego przeciwnika - Teamvision. Dzięki niemu, Twój wirtualny oponent ma "uczyć się" taktyk jakie stosujesz i błyskawicznie dopasowywać styl gry własnej drużyny.

Jak to ma wyglądać w praktyce? Otóż, jeśli kilka razy zastosujecie atak skrzydłami i szybkie dośrodkowania, komputer zmieni ustawienie piłkarzy i wzmocni odpowiednie punkty obrony. W efekcie, kolejna szablonowa akcja z Waszej strony na pewno zakończy się stratą piłki. Zasada działa również w drugą stronę - gdy zdecydujecie się na obronę przy pomocy jednego, zawsze takiego samego ustawienia, AI przygotuje atak, na który nie będziecie w żaden sposób przygotowani.

Konami zdradza sekrety Pro Evolution Soccer 2008. Zobacz pierwsze screeny!

To jednak nie koniec. Autorzy zapowiadają, że szybkość reagowania komputera na poszczególne zagrywki zależeć będzie m.in. od klasy drużyny którą kontroluje. Oczywiście najmocniejsze i najbardziej znane kluby mają działać znacznie szybciej i płynniej niż mniej utytułowane ekipy. Co ciekawe, system w podobny sposób zdefiniuje zachowania poszczególnych piłkarzy.

Co jeszcze? Wiele. Wśród najważniejszych cech PES-a 2008 warto wymienić: ulepszony system kontroli piłki (gracz będzie miał większy wpływ na drybling i zagrywki zawodników), zmieniony system rzutów wolnych (m.in. możliwość ustalania liczby osób w murze), ulepszony model fizyki piłki i wiele innych.

Konami zdradza sekrety Pro Evolution Soccer 2008. Zobacz pierwsze screeny!

Oczywiście nie obejdzie się bez potężnego podrasownia oprawy wizualnej. Konami obiecuje "doświadczenia godne konsol nowej generacji" - realistyczną mimikę twarzy, ubrania, które układają się zależnie od ruchu postaci i dynamiczne efekty pogodowe.

Więcej informacji związanych z PES-em 2008 pojawi się w ciągu kilku najbliższych tygodni. Czekamy z niecierpliwością!