Konfabulator dla Windows - już do pobrania!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od dziś dostępna jest już aplikacja Konfabulator w wersji dla systemów Windows. Początkowo napisany z myślą o posiadaczach systemów Mac OS X program, pozwala na korzystanie z kilkuset niewielkich aplikacji - wtyczek, pełniących przeróżne funkcje.

Jak pisaliśmy wcześniej w artykule "Konfabulator dla Windows - już w poniedziałek", Arlo Rose, developer Konfabulatora, zapowiedział pojawienie się nowej wersji aplikacji, zapewniając jednocześnie, iż większość obecnie dostępnych do niej wtyczek (tzw. "Widgets") będzie współpracowało również z komputerami pracującymi pod kontrolą systemów Windows.

Kilka przykładowych Widgetów Konfabulatora

Kilka przykładowych Widgetów Konfabulatora

Owe wtyczki, to zazwyczaj niewielkie, darmowe programy napisane z wykorzystaniem języka JavaScript, które pełnić mogą szereg przeróżnych funkcji - przykładowo informować o pogodzie, kursach akcji, aktualnej godzinie i dacie na całym świecie, podawać stan zużycia zasobów systemowych, baterii, pomagać w wyszukiwaniu, pełnić rolę kalkulatora lub notatnika. Do tej pory powstało już ponad 800 takich wtyczek dla systemów Mac OS X, a większość z nich dostępna jest już także dla systemów Windows. Ponadto każdy użytkownik może napisać własnego 'Widgeta' i opublikować go na stronie internetowej producenta.

Konfabulator 1.8 instalowany jest wraz z pakietem kilkunastu podstawowych 'Widgetów'. Każda wtyczka posiada pakiet własnych ustawień. Niestety, jej uruchomienie wiąże się z faktem dodatkowego procesu systemowego (użytkownicy słabszych komputerów mogą zatem odczuć pewne obciążenie systemu w przypadku użytkowania zbyt wielu wtyczek jednocześnie). Wszystkie wtyczki do Konfabulatora można pobierać z poziomu strony internetowej producenta. Skompresowany plik ZIP z wtyczką należy rozpakować do folderu Widgets w katalogu instalacyjnym Konfabulatora.

Program dostępny jest w tej chwili dla platform Mac OS X 10.2 oraz Windows 2000 i XP.

Więcej informacji: Konfabulator


Zobacz również