Konferencja Apple: miał być iPhone 5 a jest iPhone 4S

Wszyscy, którzy czekali na prezentację nowego iPhone’a 5 mocno się zawiedli. Na wczorajszej konferencji Apple zaprezentowało bowiem jedynie odświeżoną wersję Phone’a 4.

Jak przed każdą konferencją Apple, w Internecie pojawiło się sporo plotek na temat nowości, które mają być na niej zaprezentowane. Oczywiście większość z nas oczekiwała prezentacji kolejnej generacji iPhone’a, który swoimi możliwościami (przynajmniej według wielbicieli Apple) zawstydziłby konkurencyjne smartfony.

Niestety tak się jednak nie stało. Apple zaprezentowało bowiem jedynie odświeżoną wersję iPhone’a 4, któremu nadało oznaczenie 4S. Oczywiście wnosi on ze sobą sporo usprawnień oraz nowości (takich jak np. wirtualny asystent Siri), lecz z pewnością nie jest tym, na co większość z nas czekała.

Na konferencji Apple poinformowało również o nowych cenach iPodów, z których jedynie nano doczekał się pewnych kosmetycznych zmian. Ponadto dowiedzieliśmy się o terminach udostępnienia systemu iOS 5 i usług iCloud/iTunes Match.

Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu "iPhone 5 - jeszcze nie tym razem. Zamiast niego iPhone 4S"