Konferencja Apple pod hasłem "To trwało zbyt długo": nadchodzą kolorowe Maki?

Kolejna konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Oprócz oczekiwanego przez wielu sprzętu, jak sugeruje wysłane do dziennikarzy zaproszenie, czeka nas też niespodzianka.

Firma Apple organizując konferencje towarzyszące premierze nowych produktów wysyła zaproszenia, na których najczęściej znajduje się hasło skłaniające do próby odgadnięcia, czego możemy się spodziewać. Nie inaczej jest w przypadku konferencji zapowiedzianej na 16 października (dla zaspanych przypominamy, że to już dzisiaj), która zorganizowana zostanie pod hasłem “It’s Been Way Too Long” (to trwało zbyt długo):

Na zaproszeniu widać kontur zdający się przedstawiać górną część "jabłkowego" logo Apple. Co ważne, jest on bardzo kolorowy nawiązując tym samym do poprzedniego logo Apple przedstawiającego kolorowe jabłko.

Co to może oznaczać?

John Gruber z Daring Fireball twierdził niedawno, że może chodzić o powrót do komputerów Mac w różnych kolorach. Właśnie pojawiły się jednak doniesienia, które sugerują inne, bardziej prawdopodobne rozwiązanie. Wynika z nich, że wprowadzone przez Apple w 2015 roku produkty będą miały nowe logo. Poprzez zastosowanie "cięcia laserowego i unikalnej technologii pozwalającej na jego wbudowanie" zapewniony miałby zostać efekt 3D.

Wkrótce przekonany się jak będzie naprawdę. Konferencja Apple rozpocznie się o godzinie 18:00 czasu polskiego.