Konferencja Huawei - P40 Pro+ oraz nowości w usługach

Huawei zorganizował kolejną konferencję prasową. Zaprezentowano na niej topową odmianę flagowego Huawei'a P40 Pro oraz kolejne usprawnienia w ekosystemie HMS.


Huawei kładzie mocny nacisk na konsumentów z Polski. Nad Wisłą pojawiło się ostatnimi czasy sporo sprzętu chińskiego producenta, a najnowsze produkty oferowane są w atrakcyjnych cenach oraz z wartościowymi gratisami.

Huawei P40 Pro+ 5G

Huawei P40 Pro+ 5G

Wszystko wskazuje na to, że Huawei na nowo odnalazł się na rynku smartfonów, a brak usług Google jest coraz mniej zauważalny.

Premiera P40 Pro+ 5G

Na konferencji prasowej postanowiono pochwalić się modelem P40 Pro+ 5G, który trafi do sprzedaży w naszym kraju już dziś. P40 Pro+ widzieliśmy już wcześniej, ale dotychczas urządzenie to nie było jeszcze dostępne w sprzedaży w naszym kraju.

Flagowy model oferuje aż pięć aparatów Huawei Ultra Vision Leica. W sporej wielkości obudowie aparatów na pleckach znajdziemy 40 MP aparat ultraszerokokątny, 50 MP aparat SuperSensing, 8 MP teleobiektyw z 10 krotnym zoomem optycznym, 8 MP teleobiektyw z 3 krotnym zoomem optycznym oraz aparat 3D TOF pracujący jako czujnik głębi. Całość uzupełniają diody doświetlające z 8 tonową barwą oświetlenia.

Huawei P40 Pro+ 5G do premiery najnowszego Mate'a 40 nie licząc składanego Mate'a Xs pozostanie flagowym smartfonem producenta. Na pokładzie znajdziemy 7 nm procesor z trzema rodzajami rdzeni, 8 GB pamięci operacyjnej oraz 512 GB wbudowanej pamięci masowej. Wyświetlacz to panel OLED o rozdzielczości 2K z zaokrąglonymi rogami oraz 90 Hz odświeżaniem.

P40 Pro+ dostępny będzie w przedsprzedaży od 15 do 30 czerwca w cenie detalicznej 5999 zł. Jeżeli zdecydujemy się na zakup w tym czasie w gratisie otrzymamy testowany przez nas zegarek Huawei Watch GT 2e oraz słuchawki FreeBuds 3. Co ciekawe słuchawki i zegarek otrzymamy również decydując się na zakup tańszych modeli P40 i P40 Pro.

P40 Pro+ 5G w przedsprzedaży

P40 Pro+ 5G w przedsprzedaży

Oprogramowanie w dalszym ciągu ewoluuje

Huawei chwali się możliwościami autorskiego systemu Huawei Mobile Services, który coraz lepiej radzi sobie jako zamiennik dla usług Google. Chińczycy robią co mogą, aby zachęcić programistów do umieszczenia swoich aplikacji w autorskim sklepie AppGallery, a efekty tych działań są widoczne prawie codziennie. Teraz Huawei oficjalnie startuje z akcją #TheBestJobInTheWorld i zamierza komunikować się z użytkownikami za pośrednictwem bijącego rekordy popularności TikTok'a.

Robert Lewandowski reklamujący kanał Huawei na TikTok'u

Robert Lewandowski reklamujący kanał Huawei na TikTok'u

W startującym dziś konkursie #TheBestJobInTheWorld można zostać zaproszonym do współtworzenia treści na oficjalnym kanale marki.

Fotografia w dalszym ciągu kluczowa

Huawei od kilku lat mocno szczyci się współpracą z firmą Lecia oraz możliwościami fotograficznymi swoich flagowych smartfonów. Na przestrzeni ostatnich lat na rynku pojawiło się wiele świetnych fotosmartfonów Huawei'a takich, jak kultowe P20 Pro czy P30 Pro. Również najnowsze modele z rodziny P40 kontynuują tradycję, a dodatkowo Huawei uruchamia konkurs fotograficzny Huawei Next-Image Awards 2020.

Konkurs Next Image 2020

Konkurs Next Image 2020

Seria Y stała się jeszcze ważniejsza

Huawei komunikuje, że budżetowa seria smartfonów Huawei Y stała się jeszcze ważniejsza, niż dotychczas. Tanie urządzenia mają bowiem potężnego asa w rękawie - szybki oraz płynnie działający system oraz cenne oprogramowanie takie, jak AutoMapa oferowane zupełnie za darmo.

Co dalej?

Huawei kładzie mocny nacisk na sprzedaż swoich urządzeń w atrakcyjnych cenach. Całość uzupełnia masa gratisów i dodatków, które powodują, że zakup staje się jeszcze bardziej opłacalny. Od dziś rusza letnia promocja serwisowa, która obejmuje 40% zniżkę na wymianę uszkodzonego ekranu oraz płyty głównej oraz zabezpieczenie ekranu lub plecków oryginalną folią ochronną za 25 zł. Decydując się na jedną z tych usług w piątek w gratisie otrzymamy upominek.

Letnia promocja serwisowa Huawei

Letnia promocja serwisowa Huawei

Dodatkowo na przestrzeni najbliższego miesiąca Huawei będzie oferował darmowe naklejanie folii na ekran na wszystkich smartfonach z usługami HMS dostępnych w polskiej dystrybucji.

Harmonogram promocji na darmową folię na ekran

Harmonogram promocji na darmową folię na ekran