Konferencja Nowoczesne Technologie Informacyjne w Służbie Cyfrowej Szkoły i Administracji Publicznej - podsumowanie

W dniach 17-18 listopada 2012 roku w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu miała miejsce  "Konferencja Nowoczesne Technologie Informacyjne w Służbie Cyfrowej Szkoły i Administracji Publicznej".

Celem spotkania była integracja środowiska edukacyjnego, biznesowego oraz administracji samorządowej. Konferencja umożliwia wymianę poglądów, myśli, analiz w zakresie zastosowania technologii informacyjnych, zapoznanie z najnowszymi trendami w IT oraz wykorzystania TIK w edukacji.

Patronat honorowy nad konferencją objęło: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Prezydent Miasta Radomia.

W trakcie dwóch dni konferencji miało miejsce 19 wykładów, podzielonych na trzy sesje. Pierwsze dwie odbyły się w sobotę, kolejna w niedzielę. Tematyka wykładów była zróżnicowana i dotyczyła rozwiązań pomocnych w pracy w nowoczesnej szkole.

Przeprowadzono 72 godziny warsztatów podzielonych na 6 sesji po 12 warsztatów, które odbyły się w dniach 17 -18 listopada 2012r.  Sesje warsztatowe cieszyły się dużą popularnością. Prowadzący pokazali najnowsze trendy w technologiach informacyjnych. Na koniec konferencji odbyło się podsumowanie oraz losowanie nagród wśród uczestników.

Konferencja pokazała w jakim kierunku może się rozwijać się polskie szkolnictwo. Ukazała takżę trudności związane z cyfrową szkołą i sposoby ich przełamywania. Uczestnicy oprócz wykładów i zajęć warsztatowych mieli liczne okazje do wymiany doświadczeń.

Partnerami tegorocznej edycji były następujące firmy: Sad, Microsoft, SimpleAV, Helion Edukacja, Intel, NTTSystem, Wacom, ProgMan, Novell, Action, Samsung, Prymus.info, Konsorcjum FEN,  Adobe,  RCS, Epson, Librus, Sony, VULCAN, Esri Polska,  SIT, NETGEAR, Arcabit.