Konferencja ministra edukacji na temat nowych zasad egzaminów maturalnych i ósmoklasisty

Podczas dzisiejszej konferencji minister edukacji, Przemysław Czarnek, poinformował o nowych zasadach tegorocznych matur i egzaminów ósmoklasisty.

Dzień dzisiejszy, czyli 21 kwietnia 2021 roku stoi pod znakiem konferencji. Na jednej z nich, minister edukacji Przemysław Czarnek podzielił się ustaleniami w sprawie nadchodzących egzaminów maturalnych i ósmoklasistów. Zainteresowanych rodziców i uczniów minister uspokoił, że obydwa rodzaje testów odbędą się w planowanych terminach:

  • Matury - od 4 do 20 maja
  • Egzamin ósmoklasisty - od 25 do 27 maja

Nie zmieni się także ich forma i odbędą się one stacjonarnie. Minister Czarnek zdementował także doniesienia o dodatkowych testach na obecność koronawirusa przed terminem egzaminów i stwierdził, że byłby to zbyteczny, dodatkowy stres dla uczniów.

Konferencja prasowa, minister edukacji, nauka, egzaminy, przemysław czarnek, 21 kwietnia 2021, matury, egzamin ósmoklasisty, przepisy, obostrzenia, reżim sanitarny, zasady, nowe

Minister edukacji Przemysław Czarnek

Podczas egzaminów przestrzegane będą reguły i zalecenia sanitarne, które obowiązywały podczas egzaminów próbnych. Zmieniona została jednak nieco sama formuła sprawdzianów w przypadku uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Mogą się oni bowiem spodziewać mniejszej niż zakładano ilości pytań, przy jednoczesnym zachowaniu takiego samego czasu na ich rozwiązanie. Co więcej, ustalono już, że w maju przyszłego, 2022 roku także będzie mniejsza ilość zadać, przy utrzymaniu dotychczasowego reżimu czasowego.