Konferencja prasowa w alternatywnym świecie

Opinie, że rynek rozwija "bardzo dynamicznie" już nikogo nie dziwią. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy widzimy ten proces w formie niemal abstrakcyjnej. Wydarzenie o takim charakterze miało ostatnio miejsce w wirtualnym, równoległym do naszego świecie Second Life.

Konferencja prasowa w alternatywnym świecie
Sprawa dotyczy konferencji prasowej jaką zorganizowała firma Sun Microsystems. Wszystko byłoby w porządku, gdyby wydarzenie odbyło się w jednym z biurowców lub centrów konferencyjnych... Stało się jednak inaczej.

Miejscem spotkania było jedno z miejsc w wirtualnym świecie Second Life. Spotkali się tam przedstawiciele firmy, dziennikarze (w liczbie około 60), analitycy rynku oraz niezależni developerzy. Każdy pojawił się w swojej wirtualnej postaci, jako tzw. avatar.

Nie tylko Sun Microsystems jest związane ze światem SL. Swoje oddziały w alternatywnym świecie posiadają już takie firmy jak Toyota Motor Corp.'s Scion, Intel Corp., CNet Networks Inc., magazyn Advance Publications Inc.'s Wired czy Adidas AG and American Apparel Inc.

W sierpniu, społeczność gry dorobiła się pierwszego polityka. Były gubernator stanu Virginia, Mark Warner, objął władzę nad wirtualnym ratuszem.

Więcej informacji o Seocond Life znajdzie w naszej recenzji.