Konferencje Facebooka, Microsoftu i Google za nami. Apple, czas na twój ruch

Co też firma pokaże światu w 10. rocznicę urodzin iPhone’a?


Mądre aparaty

Ostatnie tygodnie przyniosły nam konferencje największych firm świata. Technologiczni giganci prężyli muskuły i pokazywali, jak będzie wyglądać nasze życie w ciągu najbliższych lat:

  • F8 (Facebook): 18-19 kwiecień
  • Build (Microsoft): 10-12 maja
  • I/O (Google): 17-19 maja

Sporo pisałem o tym, jak dzięki Facebookowi zmądrzeją smartfonowe aparaty: będą rozpoznawać obiekty (zarówno ich kształty, jak i przeznaczenie), a potem podpowiadać co można z nimi robić.

Łatwiejsze zakupy

Jak się okazało, ten temat również zdominował dużą część konferencji Google. Poza headsetem VR, o którym wspominałem ostatnio, firma mówiła dużo o Google Lens.

To technologia, która wraz z Asystentem Google bardzo ułatwi nam życie (i „wesprze w decyzjach zakupowych”, a także uprości sam proces zamawiania online).

Jak to działa? Zerkamy przez kamerę smartfona na plakat koncertu, a Asystent przekierowuje nas na stronę z biletami.

Wskazujemy kwiatek, a on rozpoznaje roślinę za nas.

Innowacje technologiczne

Czy Apple, ostatnia z wielkich firm technologicznych, na których konferencje czekaliśmy, również pokaże podobne rozwiązania? No cóż, ostatnio ma raczej opinię tej, która z jednej strony wiele trendów ignoruje, z drugiej – już ich też sama nie wyznacza. Można powiedzieć, że Apple przespało choćby dynamiczny rozwój AI czy VR.

Ale Microsoft, Facebook i Google nie pokazały na swoich konferencjach innowacyjnego smartfona, a to przecież powinien być główny punkt konferencji Apple.

Może więc wystarczy, że nowy iPhone będzie mieć nieco lepsze parametry techniczne niż Galaxy S8 i choć jedną naprawdę niespotykaną funkcjonalność, a świat znowu się zachwyci?