Konfiguracja Aero2 na smartfonach i tabletach z systemem Android

Posiadacze urządzeń mobilnych z systemem Android, w tym tabletów i smartfonów dual SIM, często decydują się na skorzystanie w nich z bezpłatnego internetu o nazwie Aero2. Wymaga to jednak odpowiedniej konfiguracji punktów dostępowych nazywanych w skrócie APN. W poniższym artykule wyjaśniamy, jak poprawnie skonfigurować urządzenie z Androidem, aby połączenie się z Aero2 przebiegło bez problemów.

Skorzystanie z bezpłatnego dostępu do internetu w ramach Aero2 w smartfonie lub w tablecie wymaga posiadania specjalnej karty SIM, którą można zamówić na odpowiedniej stronie internetowej. Po złożeniu wniosku i odebraniu karty należy umieścić ją w odpowiednim slocie na kartę SIM w urządzeniu mobilnym z systemem Android. W większości wypadków w celu wykrycia karty SIM Aero2 przez sprzęt będzie potrzebne też jego ponowne uruchomienie.

Konfiguracja Aero2 na smartfonach i tabletach z systemem Android

Po zrestartowaniu smartfona lub tabletu należy udać się do menu ustawień. W zależności od marki i modelu posiadanego urządzenia oraz zainstalowanej na nim wersji systemu operacyjnego, menu może wyglądać nieco inaczej. W większości przypadków szukana pozycja znajdzie się jednak w Ustawienia > Sieci zwykłe i bezprzewodowe -> Więcej -> Sieci komórkowe. Tutaj należy włączyć obie pozycje o nazwach Transmisja danych w sieci kom. oraz Transmisja danych w roamingu. To pozwoli Aero2 na swobodne łączenie się z siecią. Nie narazi też użytkownika na dodatkowe koszty.

Następnie należy wejść w Tryb sieci i ustawić Tylko WCDMA. W podmenu Usługodawcy należy upewnić się natomiast, że wybrany jest Tryb Automatyczny. Na koniec pozostaje już tylko wejść w Punkty Dostępowe, kliknąć ikonkę z plusikiem i uzupełnić ustawienia nowego punktu dostępowego. Nazwa może być dowolna, np. po prostu Aero2. Wszystkie pozycje należy zostawić w domyślnej formie. Jedyną rzeczą, którą użytkownik powinien uzupełnić, jest pole APN. Tutaj trzeba wpisać frazę “darmowy”.

Konfiguracja Aero2 na smartfonach i tabletach z systemem Android

Potem pozostaje już wyłącznie zapisanie zmian i jednorazowe kliknięcie w nowo utworzony punkt dostępu. Po chwili urządzenie powinno połączyć się z bezpłatnym internetem Aero2. W niektórych przypadkach może być konieczne jeszcze jedno ponowne uruchomienie. Więcej informacji na temat konfiguracji można uzyskać na stronie internetowej Aero2.