"Konfiguracja zmienna jest", czyli nowe wydanie SCC dla Linuksa

System Configuration Collector (SCC) 1.7.32 to niezastąpiony "kolekcjoner" zapisów konfiguracji systemu Linux. Chociaż tym razem zmiany są niewielkie, to można je z łatwością odczuć.

System Configuration Collector to popularne narzędzie archiwizujące zestawienia wszystkich parametrów technicznych komputera wraz z konfiguracją systemową. Wynikiem jego działania są przejrzyste, sformatowane raporty, które można porównać ze sobą. Dodatkowo, program sam wykrywa wszelkie zmiany w konfiguracji względem poprzedniego pomiaru i zapisuje je w dzienniku. Co więcej, wpisy w nim mogą być przekonwertowane do postaci HTML i przesłane do serwera SCC, gdzie później mogą być w każdej chwili dostępne dzięki przeglądarce internetowej.

Dziennik jest bardzo przydatny w przypadkach, gdy system nie pracuje prawidłowo. Dokładny zapis najmniejszych zmian konfiguracyjnych maszyny może zaoszczędzić wielu godzin poszukiwań przyczyny usterki. Może być on również z łatwością wykorzystany do porównania dwóch oddzielnych maszyn.

Pobierz plik

W nowym wydaniu narzędzia dodano opcję -u, która umożliwia wysyłanie raportów do serwera SCC, bez względu na używane konto oraz zaktualizowano informacje dotyczące poszczególnych dystrybucji (głównie najnowszych wydań). Przeprojektowano również arkusz style.css oraz dodano przypisy do tabel z danymi. Wykorzystano również programu dmidecode do zebrania danych na temat zainstalowanego systemu. Więcej informacji znajduje się na stronie domowej programu.