Konflikt Atari z Nasdaq zbliża się ku końcowi?

Atari ogłosiło opóźniony raport finansowy za bieżący rok fiskalny. Wynika z niego, że firma zanotowała spory spadek przychodów w stosunku do ubiegłego roku. Możliwe jednak, że dzięki temu raportowi konsorcjum uniknie dalszych problemów z giełdą Nasdaq.

Przypomnijmy, że Atari popadło w konflikt z Nasdaq po tym jak w lipcu firma nie ogłosiła swojego raportu finansowego na czas. Groziło jej za to nawet usunięcie z giełdy.

Teraz firma, której większość akcji posiada francuski Infogrames Entertainment, nadrabia zaległości względem giełdy.

Atari wczoraj ogłosiło raport, z którego wynika, że firma radzi sobie gorzej niż w zeszłym roku. W 2007 firma zanotowała spadek przychodów z 206,8 milionów dolarów rok wcześniej do 122,3 obecnie. Firmie nie udało się zmniejszyć strat, które zarówno w zeszłym jak i w tym roku różniły się o niecały milion (69 milionów dolarów w 2006 i 69,7 obecnie).

Atari bardzo zależy na unormowaniu stosunków z Nasdaq. Groźba wyrzucenia z giełdy skutecznie zniechęca bowiem inwestorów do kupowania akcji umieszczonych tam pod nazwą ATAR.

Warto także wspomnieć, że Atari w kwietniu tego roku zatwierdziło plan reorganizacyjny. Najważniejszym jego elementem jest obniżenie liczby pracowników o 20%.