Kongregate organizuje konkurs na najlepszą grę w technologii Unity

Portal z grami online Kongregate do niedawna udostępniał tylko gry wykonane w Adobe Flash. Obecnie wspiera też te wykonane w technologii Unity. Aby je promować i zwiększyć ich liczbę w serwisie, Kongregate rozpoczął konkurs z pulą nagród 25 tys. dol.

Przy użyciu narzędzie developerskie Unity powstają tradycyjne i przeglądarkowe gry PC. Inne platformy, które z niego korzystają to Wii, PS3, Xbox 360, a także iOS i Android OS.

Silnika Unity3D używają zarówno producenci niezależni jak i potentaci rynkowi. Użyło go np. studio EA do stworzenia Tiger Woods Gold. Unity Web Player potrzebny do korzystania z gier przeglądarkowych został ściągnięty w październiku 35 mln razy.

Zobacz również:

  • watchOS 7.3 dostępny! Nowa tarcza to nie jedyna nowość.

Pula nagród w konkursie portalu Kongregate to 25 tys. dolarów. Zwycięzca otrzyma 10 tys., zdobywca drugiego miejsca 5 tys., 3 tys. otrzyma trzeci na podium, a po tysiącu wszyscy od 4 do 10 miejsca. Ostateczny termin zgłaszania gier to 15 lutego 2011.

Pierwszy etap przejdzie 25 gier najlepiej ocenionych przez graczy. Następnie, jak podaje Kongregate, będą one poddane ocenie zespołu wykwalifikowanych sędziów. Sędziowie wezmą pod uwagę 3 kryteria, które na wyniku zaważą w równym stopniu: 1)najlepsze użycie technologii Unity, 2)kreatywność i innowacja oraz 3)grywalność.

Gracze będą mogli głosować do 22 lutego, a zwycięzca zostanie zaprezentowany 28 lutego 2011.

Poniższy materiał filmowy przedstawia niektóre gry wykonane za pomocą Unity3D.