Konica Minolta nagrodzona za oszczędność energii.

Zastosowanie chemicznie syntetyzownego tonera i grzałki indukcyjnej przyniosło efekt w postaci niskiego żużycia energii potwierdzonego nagrodą od japońskiego Ministerstwo Gospodarki, Przemysłu i Handlu.

Systemy biurowe Konica Minolta bizhub C550 i bizhub C650 otrzymały Nagrodę Główną za Oszczędność Energii przyznawaną przez japońskie Ministerstwo Gospodarki, Przemysłu i Handlu. To prestiżowe wyróżnienie potwierdza, że urządzenia są przyjazne dla środowiska naturalnego. Wyróżnienie jest przyznawane od 18 lat urządzenim przyjaznym dla środowoska naturalnego. Ministerstwo promuje w ten sposób rozwój urządzeń i technologii, które przyczyniają się do ochrony zasobów naturalnych.

Systemy biurowe Konica Minolta bizhub C550 i bizhub C650 zapewniają niskie zużycie energii i niski poziom emisji dwutlenku węgla dzięki technologii nagrzewania indukcyjnego oraz polimeryzowanemu tonerowi Simitri HD. Zastosowanie technologii nagrzewania indukcyjnego (znanej z indukcyjnych kuchenek elektrycznych) pozwoliło firmie Konica Minolta znacznie skrócić czas nagrzewania urządzeń przed rozpoczęciem druku czy kopiowania. W efekcie potrzebują one mniej energii niż modele, w których tradycyjnie wykorzystano nagrzewnicę halogenową.

Polimeryzowany toner Konica Minolta Simitri HD (High Definition) jest utrwalany w niższej temperaturze niż inne tonery, co także przyczynia się do zmniejszenia zużycia energii. Zawdzięcza swoje właściwości innowacyjnej budowie drobin. Składa się z bardzo małych i jednolitych cząsteczek, miękkich w środku i twardych na zewnątrz. Toner Konica Minolta Simitri HD jest wykorzystywany nie tylko w nagrodzonych modelach bizhub C550 i C650, lecz także w systemach biurowych bizhub C203, C253, C353 i C451.

Zużycie energii podczas produkcji tonera Simitri jest mniejsze o około 40% w porównaniu do procesu produkcji tonerów standardowych. Wiąże się to także z ograniczeniem emisji dwutlenku węgla i przyczynia się do spowolnienia procesów globalnego ocieplenia. Użytkownicy urządzeń wyposażonych w toner Simitri HD oszczędzają dodatkowo około 15% energii podczas ich eksploatacji tłumaczy Meizo Shiroze, dyrektor generalny Centralnego Działu Produktów Chemicznych w Konica Minolta Business Technologies.