Koniec Atari?

Jeden z najbardziej znanych wydawców gier komputerowych - Atari - zaczyna powoli tonąć. Firma jest już na skraju bankructwa i pozbywa się swoich kolejnych studiów, aby zdobyć pieniądze na dalszą egzystencję.

Tym razem na sprzedaż pójdzie aż pięć studiów developerskich. I to wcale nie byle jakich. Sprzedane zostanie Reflections, znane chociażby z Drivera. Pod młotek dostanie się również Melbourne House (Test Drive) oraz Eden Studios i Shiny (znane z dosłownie boskiego Sacrefice).

To, że korporacja pozbywa się tak wartościowych i przecież dochodowych developerów, świadczy chyba o tym, iż koniec jest już naprawdę bardzo blisko.

Zarząd Atari uspokaja i przekonuje, iż to tylko zmiana profilu działania, a firma zamierza skoncentrować się na współpracy z zewnętrznymi producentami oprogramowania.

Jednak cała konkurencja postępuje zupełnie odwrotnie, wykupując coraz więcej niezależnych dotąd studiów. Nadszedł już chyba koniec produktów tworzonych przez samodzielnych programistów, działających bez wsparcia finansowego wielkich korporacji.

Miejmy tylko nadzieję, iż ta firma, obecna na rynku pod znakiem Atari już 33 lata, przeżyje jeszcze drugie tyle.