Koniec DVD Decryptera

Twórca popularnego rippera płyt DVD - DVD Decryptera - ukrywający się pod pseudonimem LIGHTNING UK!, postanowił wstrzymać prace nad kolejnymi wersjami aplikacji. Autor programu w oświadczeniu zamieszczonym m.in. w serwisie AfterDawn.com wskazał, że został do tego zmuszony w wyniku nacisków ze strony "pewnej firmy". Możemy domyślać się, że chodzi o firmę z branży rozrywkowej.

Ostatnią jak dotąd wersją DVD Decryptera jest ta oznaczona numerem 3.5.4.0. Strona internetowa programu - www.dvddecrypter.com - jest niedostępna od kilku dni. Ponadto autor aplikacji został zmuszony do przekazania jej w ręce wspomnianej wyżej firmy.

LIGHTNING UK! pisze ponadto: "Zaleca się każdemu użytkownikowi DVD Encryptera zaprzestanie korzystania z niego. Mam przeczucie, że na mnie się nie skończy. Muszę kontaktować się z wszystkimi znanymi mi osobami, udostępniającymi program na swych stronach i kazać im przestać. Kopie tych emaili muszę przesyłać do prawników, żeby mogli sprawdzić, że robię to, co mi kazano."

DVD Decrypter w ostatnich latach stał się jednym z najpopularniejszych programów do rippowania płyt DVD. Korzystał on ze stworzonego jeszcze w 1999 r. systemu DeCSS (Decrypt Content Scrambling System), który pozwalał omijać zabezpieczenia płyt DVD.

Więcej informacji: AfterDawn.


Zobacz również