Koniec Exynosa? Galaxy S23 z nowym procesorem

Modele kolejnych flagowców Samsunga prawdopodobnie zostaną oparte na zupełnie nowych procesorach.

Koniec Exynosa? Galaxy S23 z nowym procesorem

Fot. Jugomobile.com

Jak dotąd Samsung wypuszczał swoje najmocniejsze smartfony z serii Galaxy S zarówno w wersji z układem Snapdragon, jak i procesorami Exynos. Te drugie zazwyczaj pojawiały się na rynku europejskim, co często prowadziło do niezadowolenia lokalnych użytkowników. Osiągały one bowiem znacznie gorsze wyniki niż ich odpowiedniki marki Qualcomm.

W sieci pojawiły się jednak informacje, które sugerują, że Samsung zrezygnuje z wykorzystywania Exynosów w modelach z serii Galaxy S. Według spekulacji, ta decyzja ma być spowodowana intensywnymi pracami nad produkcją nowego, autorskiego układu dedykowanego jedynie najmocniejszym flagowcom koreańskiej marki.

Zobacz również:

Ponad to nowe testy wstępnej wersji procesora Snapdragon 8 Gen 2 pokazują, że wypada on znacznie lepiej niż starsze jednostki, a to oznacza, że przepaść między układami Exynos, a podzespołami marki Qualcomm będzie się jedynie powiększać. Jak sugeruje autor twitterowych przecieków z branży mobilnej, wykorzystywanie procesorów Exynos przestaje mieć jakikolwiek sens.

Bardzo możliwe, że w przyszłorocznym Samsungu Galaxy S23 znajdziemy jedynie nowe procesory Snapdragon.

Od autora:

Jako wieloletni użytkownik flagowców koreańskiej marki z niecierpliwością czekam na premierę europejskich modeli S23 z układem Snapdragon.